Almanya Vizesi

Almanya vizesi tercih etmek konusunda aklınızda herhangi tek soru işaretine yer vermenize gerek bulunmamaktadır. Eğer tüm adımları eksiksiz ve doğru şekilde yaparsanız sizler ek olarak söz konusu olan vizeyi alma imkanını elde edebilirsiniz. Ancak vize adına başvurularınızı yaparken dikkat etmeniz gereken belirli durumlar karşınıza çıkacaktır. Örneğin başvuru evrakları arasında verilen bilgilerde tek yanlışlık meydana gelir ve söz konusu olan durum fark edilirse vize adına ret gelmesi mümkündür.

İŞ vize Almanya vizesi almanız adına ek olarak sizlere gereken desteği sonuna değin vermektedir. Söz konusu olan alanda gerçekten ek olarak deneyimli ve profesyonel tek danışmanlık firmasıdır ve danışanlarına her zaman doğru yolu göstermeye devam etmektedir. Sizler ek olarak sorun yaşamadan vize sürecini tamamlamak isterseniz söz konusu olan alandan danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Böylelikle ek olarak sorun yaşamadan vizenizi tercih etmek mümkün hale gelecektir.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vizesi ile hayal ettiğiniz gibi tek tek vizeyle birden çok ülkeye seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize süreniz boyunca söz konusu olan ülkelerden istediklerinize giderek istediğiniz değin seyahat edebilirsiniz. Bunu yapmak adına tabi ki öncelikli olarak vize almanız gerekir. Vize tercih etmek adına ek olarak gereken tüm süreci en etkili biçimde yönetmeniz gerekecektir.

Bu vizeyi almaya karar verdiğinizde ilk bakmanız gereken şey şartlara uyup uymadığınız konusudur. Eğer şartlara uyum sağlıyorsanız söz konusu olan kez ek olarak başvuru adına gereken evrakları eksiksiz tek biçimde hazırlamanız gerekecektir.

Almanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Almanya vize alma konusunda sağlamanız gereken belirli şartların olduğunu belirtmiştir. Söz konusu olan şartlar aslında her ülkeye gidebilmek adına gerekli yer alan şartlardır. Belirtilen şartlardan ilki tabi ki ek olarak tek pasaportun bulunması gerektiğidir. Herhangi tek pasaportunuz var ise başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu olan pasaportların türleri önemsiz olmakla beraber en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. Yine söz konusu olan durumun dışında pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfanın olması ek olarak zorunluluklar arasında yer alır.

Ülkeye gitmek ve geri ülkenize dönmek adına maddi imkanlarınızın bulunuyor olması ek olarak esas şartlar arasında yer alır. Zaten başvuru esnasında vereceğiniz evraklarda maddi imkanınızı gösteren belgelere ek olarak yer vermeniz gerekecektir. Yine biyometri işlemlerinin ek olarak sorunsuz tek biçimde tamamlanmış olması, vize tercih etmek adına zorunlu şartlar arasında yer alır.

Almanya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Almanya vizesi tercih etmek adına şartları sağladığınızı varsayalım. Söz konusu olan kez ek olarak başvuru esnasında gereken evraklarınızın eksiksiz tek biçimde hazırlanması gerekir. Eğer seyahatiniz hakkında ne değin çok güven verir ve belgeler ile desteklerseniz vizeyi tercih etmek ek olarak sizin adına daha kolay olacaktır. Başvuru esnasına verebileceğiniz belgeler ise şunlardır;

 1. Geçerliliği ve boş sayfaları yer alan pasaport
 2. Kullanılan banka hesabının son üç aylık hesap özeti
 3. Kullanılan banka hesabında en az 3000 lira
 4. Bulunuyorsa eski pasaportların birer fotokopileri
 5. Henüz reşit olmayan vatandaşlar adına noter onaylı muvaffakatname
 6. Yurt dışında iş yeri bulunanlar adına vergi levhası
 7. Maddi imkanları gösteren belgeler
 8. Almanya vize başvuru formu
 9. Kimlik fotokopisi
 10. Nüfus kaydının tek örneği
 11. Konaklama adına ayarlanan rezervasyon detaylarını gösteren belgeler
 12. Seyahatin hangi amaçla yapıldığını kanıtlayan belgeler
 13. Biometrik fotoğraf
 14. Ulaşım adına yapılan rezervasyonların bilgileri
 15. Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont
 16. Davetiye ve davetiyeyi gönderen kişinin bilgileri
 17. Kamu personeli olanlar adına görev yapılan yerden alınan yazı
 18. Öğrenciler olanlar adına öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 19. Çalışan kişilerin maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet döküm belgesi
 20. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydını gösteren belge

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya vize randevusu almanız adına en doğru zamanı belirlemelisiniz. Belirli durumlarda konsolosluk ve büyükelçiliklerde yoğunluk meydana gelir. Yoğunluk meydana gelmesiyle haliyle işlemler ek olarak aksayacaktır. Söz konusu olan durumun sizin seyahatinizi ertelemesine ya ek olarak iptal etmesine izin vermemeniz gerekir. Bunun adına ek olarak seyahatinizden en az 2 ya ek olarak 3 hafta önceden randevularınızı tercih etmekte  fayda bulunacaktır. 

Randevu tercih etmek konusunda herhangi tek sorun ile karşılaşırsanız danışmanlık hizmetleri almanız işinizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Böylelikle ek olarak hangi durumda hangi adımı atmanız gerektiğini daha kolay anlama imkanını elde edeceksiniz.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya vize ücreti adına net tek ücret bulunmamaktadır. Vizelerin ücretleri; alacağınız vizenin türü ve sürelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer net tek fiyat tercih etmek istiyorsanız İŞ vize danışmanlık firması ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle ek olarak tercih etmek istediğiniz vize türü ve süresini belirterek ne değin ücret ödemeniz gerektiğini net şekilde anlama fırsatını elde edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya vize tercih etmek istediğiniz zaman yerine getirmeniz gereken işlemlerden birisi ek olarak biyometri işlemlerdir. Söz konusu olan işlemler esnasında sizlerde biyometri fotoğraf ve parmak izi alınacaktır. Parmak izi vermeniz esnasında parmaklarınızda herhangi tek kesik ya ek olarak yara olmamasına önem vermeniz faydalı olacaktır.

Almanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Almanya vize aldığınız zaman diğer Schengen ülkelerini ek olarak dilediğiniz şekilde seyahat edebilirsiniz. Söz konusu olan vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine sorun yaşamadan ve yeniden tek vize çıkarttırmanıza gerek kalmadan gidebilirsiniz. Vize süreniz ne değin ise söz konusu olan süre zarfında istediğiniz Schengen ülkesine giderek istediğiniz değin kalabilirsiniz. Alacağınız Almanya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ise şu şekilde sıralanır;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Almanya Vizesi tercih etmek

Almanya vizesi tercih etmek isteyen tek üçüncü ülke vatandaşı iseniz işler sizin adına biraz daha farklılık gösterecektir. Aslına bakıldığı zaman tüm prosedürler ve işlemler Türklerde olduğu ile aynıdır. Ancak söz konusu olan işlemleri yaparak vize alabilmeniz adına Türkiye’de oturma izninizin bulunması gerekir. Eğer oturma izniniz var ise bunu başvuru evrakları içerisine eklemeniz ve diğer tüm işlemleri ek olarak aynı şekilde yapmanız gerekir. Sizlerden herhangi tek ek işlem gerçekleştirmeniz istenmez.

Şayet Almanya gitmek isteyen Suriye, Afgan ya ek olarak Irak asıllı tek üçüncü ülke vatandaşı iseniz işler sizin adına biraz daha zor ve farklı tek hale gelecektir. Oturma izninizin bulunmasının yanı sıra gerçekleştirmeniz gereken farklı birtakım uygulamalar daha yer alacaktır. Yani vize alma süreci diğerleri ile kıyaslandığı zaman sizler adına biraz daha zor hale gelecektir. Ancak bunun adına ek olarak danışmanlık hizmeti alarak vizelerinizi alabilirsiniz.