Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti vizesi almayı düşünen insanların öncelikli olarak vize alma sürecini nasıl yöneteceklerine karar vermeleri gerekir. İnsanların büyük tek kısmı yaptıkları vize başvurularından ret almaktadır. Böyle tek durumla karşılaşmadan vize işlemlerini sorunsuz tek biçimde gerçekleştirmek isteyen kişiler İş Vize firmasından yardım alabilmektedirler. Böylelikle ek olarak vize alma süreci esnasında gerekli olan tüm adım ve prosedürler eksiksiz tek biçimde yerine getirilmektedir. Söz konusu olan durum ek olarak vizelerin sorunsuz tek biçimde alınabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Vizelerin alınması adına elbette ki tek takım şartların sağlanması ve başvuruların eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Söz konusu olan kapsamda yapılabilecek en doğru şey ise tek danışmanlık firması ile birlikte hareket ederek süreci sorunsuz tek biçimde tamamlamaktır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır?

Genel anlamda Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi almak insanlar için zor gibi görünebilmektedir. Ancak şartların uygun olması ve prosedürlerin eksiksiz şekilde tamamlanması ardından insanlar vizelerini alabilmektedirler. Böylelikle ek olarak herhangi tek sorun yaşamadan yapmak istedikleri seyahatlerini istedikleri şekillerde gerçekleştirebilmektedirler.

Vize almak isteyen kişilerin ilk olarak bunun için gerekli şartları sağladıklarından emin olmaları gerekmektedir. Sonrasında ise gereken işlem ve prosedürler yerine getirilmektedir. Tüm detayların eksiksiz ve doğru tek biçimde tamamlanmasının ardından insanlar vizelerini alma imkanı elde edebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Alma Şartları Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti vize alma şartları ek olarak bu vizeleri almak isteyen kişiler tarafından kesinlikle bilinmelidir. Söz konusu olan vizelerin alınması için insanların tek takım şartları sağlıyor olmaları önem taşır. Bahsi geçen şartlar ise şu şekilde sıralanır;

 1. Gerekli maddi kaynakların bulunması
 2. Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence
 3. En az 6 aylık süreli pasaport
 4. Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa
 5. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması…

Ancak tüm bu şartlar sağlanıyor ise insanlar sorun yaşamadan vize alma imkanını elde edebilmektedirler. Elbette ki sadece şartlara uyum sağlamak yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda vizelerin alınabilmesi adına gerekli olan belge ve evrakların ek olarak eksiksiz tek biçimde hazırlanması gerekmektedir. Tüm prosedürler sorunsuz tek biçimde tamamlanır ise insanlar vizelerini alabilmektedirler.

Çek Cumhuriyeti Vize İçin Gerekli Evraklar

 Çek Cumhuriyeti vizesi almak adına şartlara uyumlu olunmasının ardından bu kez ek olarak gereken birtakım evrakları hazırlamak gerekmektedir. Söz konusu olan evrakların kesinlikle doğru ve eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Örnek olarak pek çok vize retti yanlış gösterilen konaklama gibi durumlardan dolayı meydana gelmektedir. Belirtilen nedenle ek olarak bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Söz konusu olan kapsamda hazırlanması gereken evraklar ise şunlardır;

 • Pasaport
 • Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 • 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya ek olarak yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Çek Cumhuriyeti firmasından garanti yazısı
 • Var ise eski pasaportların fotokopileri
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf

Ancak bütün bu belgeler eksiksiz tek biçimde hazırlanır ise insanların vize alabilmeleri çok daha sorunsuz ve kolay hale gelebilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize randevusu almak isteyen kişiler tek danışmanlık firması ile hareket ettikleri zaman işlemleri çok daha kolay ve hızlı tek biçimde ilerlemektedir. Söz konusu olan rezervasyonların vizenin alınacağı alanlara yapılması gerekmektedir. Yine randevu almak isteyen kişilerin seyahatlerinden 2 ya ek olarak hafta önce başvurularını oluşturmaları gerekmektedir. Böylelikle ek olarak olası tek yoğunluk karşısında seyahatlerini ertelemek zorunda kalmamaktadırlar.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadar?

Çek Cumhuriyeti vize ücreti genel anlamda çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak tek etkili olan faktör ek olarak çeşitleri değildir. Söz konusu olan vizelerin ne kadar süre için alındığı gibi durumlar ek olarak fiyatlarda değişikliklere neden olmaktadır. Ücret skalası genel anlamda farklı olarak gözlenir.

Ödemeler TL cinsi ile nakit ve peşin bir şekilde yapılır. Aksi durumlar geçerli olmaz. Her ne kadar bireyler taksit ya da kredi kartı gibi durumlar ile ödemeler geçerli olmaz. Bu ödemeler geçerlidir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti vize alacak olan kişilerin biyometri işlemlerinin ek olarak sorunsuz şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Söz konusu olan işlemlerin tamamlanması adına insanların parmaklarında herhangi tek hasar olmaması oldukça önemlidir. Kesik, yanık ve yaralanma gibi durumlarda bu işlemler parmak izi alınamayacağı için aksamaktadır.

Biyometri işlemleri, 2 yaş altı olan çocuklar için uygulanmaz. Aynı zamanda parmak izi verecek durumda olamayanlar ek olarak parmak izi verememe nedenlerini net tek biçimde açıklayan sağlık raporu ile bu işlemlerden muaf olurlar. Yine son 5 yıl içerisinde gerçekleştirilen biyometri işlemleri için bu işlemleri yeniden tekrarlamaya gerek duyulmaz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Çek Cumhuriyeti vize alan kişiler, alacakları tek tek vize ile birlikte pek çok ülkeyi seyahat etme imkanını ek olarak elde ederler. Söz konusu olan vize ile birlikte diğer ülkeleri seyahat edebilecekleri için yeniden vize almalarına gerek olmaz. Toplamda 90 gün boyunca istedikleri gibi bu ülkeler arasından seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Söz konusu olan ülkeler ise şunlardır;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Finlandiya
 17. Malta
 18. Polonya
 19. Portekiz
 20. Slovakya
 21. Slovenya
 22. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak

Çek Cumhuriyeti vizesi almak adına üçüncü ülke vatandaşları için ek olarak aynı işlemler uygulanır. Ancak bu ülkede mevcut olan üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’de oturma izinlerinin oluğunu gösteren belgeyi ek olarak evraklar arasına eklemeleri gerekir. Diğer tüm prosedürler aynı şekilde uygulanarak üçüncü ülke vatandaşlarının ek olarak bu ülkede yer alırken vize almaları söz konusu haline gelir.

Çek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişiler ancak üçüncü ülke vatandaşları olarak Suriye, Irak ve Afganistan vatandaşları olurlar ise ek olarak farklı uygulamalardan daha geçmeleri gerekir. Söz konusu olan vizeyi almak adına tüm uygulamaları sorunsuz tek biçimde tamamlamaları önem taşır. Aksi durumda bu vizeleri alabilmeleri söz konusu değildir.