Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan vizesi koşulları kapsamında İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları her zaman için yanınızda olacaktır. Hırvatistan vize başvurusu yapma aşamalarında başvuru formu doldurma, Hırvatistan vize talep dilekçesi yazma ve evrak hazırlığı gibi bir takım işlemlerde vize danışmanınız 7/24 sizlerle ilgilenecektir. Aynı zamanda Hırvatistan seyahat belgeleri de hazırlanması gereken evraklar arasında çok önemli bir yer tutar. Hırvatistan seyahat belgeleri de İş Vize’nin sizler için göndermiş olduğu vize danışmanı tarafından hazırlanacaktır. Bu belgelerden kastedilen şeyler Hırvatistan’da konaklama yapacağınız otelin rezervasyonu ve Hırvatistan’a ulaşım yapmak için kullanacağınız şirkete ait olan bir makbuz olacaktır.

 Hırvatistan ülkesine gitmeniz için belli bir vize türünü de tercih etmeniz gerekli olacaktır. Bu ülkeye hangi vize türü ile giriş yapacağınız vize işlemlerinizin gidişatı bakımından da bir takım değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterecektir. Bu sebepten dolayı Hırvatistan vizesi ile ilgili olarak ilk yapmanız gerekecek olan araştırma kesinlikle Hırvatistan vize türleri hususunda olmalıdır. İş vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanınız sizlere bu hususta Hırvatistan’ın günümüzde vermiş olduğu her tür vize çeşidini bir bir anlatarak hangi vize çeşidi ile Hırvatistan ülkesine giriş yapmaya karar vermenizde etkili olacaktır.

 Hırvatistan’a Hangi Vize İle Gidebilirim?

 Hırvatistan hangi vize ile gidebilirim? Hırvatistan ülkesi hangi vizeleri veriyor? Hırvatistan’a gitmek için en uygun vize türü hangisi? Ya da Hırvatistan’a turist vizesi veya ticari vize nasıl alınıyor gibi sorularınız varsa Hırvatistan’a hangi vize ile gidebilirim başlığımız sizin için son derece faydalı olacaktır.

 Hırvatistan vizesi almak isteyenler bir vize başvurusunda bulunmak adına ilk önce hangi vizeyi alacağına karar vermek durumunda kalır. Çünkü Hırvatistan vize türleri Hırvatistan vize evrakları hazırlarken ve ayrıca Hırvatistan vize başvurusu sırasında talep dilekçesi yazarken işinize yarar. Bu sebepten dolayı sizlere Hırvatistan vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz.

 • Hırvatistan ticari vize
 • Hırvatistan iş vizesi
 • Hırvatistan turistik vize
 • Hırvatistan eğitim vizesi
 • Hırvatistan staj vizesi
 • Hırvatistan seminer ve konferans vizesi
 • Hırvatistan spor müsabakası vizesi
 • Hırvatistan transit geçiş vizesi
 • Hırvatistan aile ve akraba ziyareti vizesi

 Hırvatistan vize çeşitleri olarak Hırvatistan’a hangi amaçla gideceğinizi belirlemeniz gerekir. Bu ülkeye genel olarak tarihi ve turistik geziler için gidiyorsanız sadece bir turistik vize talebi sizin için yeterli bir vize türü olacaktır. Hırvatistan eğitim ya da staj gibi amaçlara yönelik vizeler de vermektedir. Bu sebepten dolayı herhangi bir eğitim programı alanında Hırvatistan’a gitmek gibi bir planınız varsa öğrenci belgesi ya da kazanmış olduğunuz okulun belgesi gibi bir takım gerekli belgelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı gibi daha önce de belirtmiş olduğumuz önemli hususlardan biri olarak Hırvatistan’a yapacağınız ziyaretler için almanız gereken farklı vize türüne bağlı olarak belki hazırlığınızda çeşitli kalıplara girecektir.

 Hırvatistan vize çeşitleri arasında önemli olan pek çok konuyu gündeme getirecek olursak bunlardan bir tanesi de ticari vize ile ilgili olacaktır. Hırvatistan ülkesinde ticari seyahat amacıyla bulunmak için ticaret vizesi almanız şarttır. Bu durumun aksi bir şey oluşursa yani ticaret vizeniz olmadan Hırvatistan ülkesinde herhangi bir ticari faaliyet göstermek durumunda kalırsanız direkt olarak sınır dışı edilerek cezaya çarptırılabilirsiniz. Bu sebepten dolayı Hırvatistan ticari vize almak son derece büyük bir önem taşıyacaktır.

 Hırvatistan transit geçiş vizesi konusunda da sizleri uyarmamız gerekecek. Hırvatistan ülkesinde geçerli olan bir vizeniz yoksa bu ülkeden başka bir ülkeye geçiş yapmak için Hırvatistan havaalanını kullanmak durumundaysanız mutlaka transit geçiş vizesi almanız gerekir. Hırvatistan transit geçiş vizesi almadan Hırvatistan ülkesinde uçak ya da herhangi bir vasıta bekleme olanağınız maalesef ki yoktur.

 Hırvatistan Vize Randevusu

 Hırvatistan vize randevusu almak için İş Vize’nin sizin için görevlendirmiş olduğu vize danışmanı size son derece büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu noktada Hırvatistan Büyükelçiliği ya da Hırvatistan konsolosluklarına bağlı olarak çalışan bir birim olan Hırvatistan yabancılar ve göçmenler vize işleri birimine ulaşım sağlamanız gerekli olacaktır.

 Hırvatistan vize randevusu almak için bir takım vize başvuru ofisleri de mevcuttur. Hırvatistan vize randevusu yaparken aynı zamanda Hırvatistan ülkesi için bir vize başvurusunun da ön kaydını yapacağınızı unutmamanız gerekir.

 Hırvatistan Vizesi İşlemleri İçin Neler Yapmak Gerekecek?

 Hırvatistan vizesi işlemleri için neler yapmak gerekecek diye sorarsanız bu konu ile ilgili olarak ilk yapmanız gereken şeyin randevu almak olduğunu sizlere bir önceki başlık altında belirtmiştik. Hırvatistan vize işlemleri için devam eden süreçte başvuru formu doldurma ve vize talep dilekçesi yazma gibi işlemler sırasıyla yapılır. Ardından Hırvatistan vize evrakları hazırlamak suretiyle Hırvatistan vize işlemleri tamamlamaya çalışılır. Hırvatistan vizeniz Hırvatistan Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi tarafından tarandıktan hemen sonra adresinize teslim edilmek üzere 5 iş günü içerisinde hazırlanmaya başlar.

 Hırvatistan Turistik Vizesi Nasıl Çıkartılır?

 Hırvatistan turistik vizesi nasıl çıkartılır hususunda Hırvatistan vize şartları belirtilecektir. Hırvatistan vize evrakları şu şekilde sıralanabilir.

 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Hırvatistan seyahat belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası ve sağlık raporu
 • Hırvatistan vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ya da internet üzerinden e-devlet çıktısı
 • 4A SGK hizmet dökümü ve maaş bordrosu
 • Banka hesap cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı tutanağı
 • İkametgâh belgesi

 Hırvatistan vize evrakları kapsamında turistik vize almak için belirtilen bu evrakların hazırlanması söz konusu olacaktır. Ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler turistik vize için yeterli olsa da diğer pek çok vize türü için yeterli olmayabilir. Mesela bu konuyu bir örnekle açıklayacak olursak ticari vize almak isteyen vatandaşlarımız Hırvatistan ülkesi için bir vize hazırlığı yapmak amacıyla daha farklı evraklara da ihtiyaç duyacaktır. Hırvatistan ticari vize için evrak olarak kesinlikle şirkete ait imza sirküleri ve şirketin bazı özel bilgileri gerekli olabilir. Bu sebepten dolayı almak istediğiniz vize türüne bağlı olarak farklı evrakların da hazırlanması gerektiğini göz önünde bulundurarak bir vize işlemi yapmanız gerekir.

 Hırvatistan turistik vize kapsamında belirtmiş olduğumuz evraklar hakkında önemli bir bilgilendirme yapacak olursak pasaportunuzun kesinlikle güncel bir pasaport olmasına dikkat etmenizde fayda olacağını söylemek mümkündür. Fotoğrafınız için adet miktarı 2’dir. Ayrıca beyaz fon üzerinde biyometrik bir fotoğraf olmasına da özen göstermeniz Hırvatistan hükümeti tarafından dikkate alınacaktır.

 Hırvatistan vizesi verilmesi için mutlaka bankada belli bir miktar paranız olması gerekmektedir. Çünkü Hırvatistan ülkesinde yapacağınız seyahatin giderlerini karşılamanız gerekir. Bunun için banka hesap cüzdanı ya da mal varlığınızın olması ve bunun resmi evraklarla kanıtlanması son derece büyük bir önem taşır.

 Hırvatistan Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar?

 Hırvatistan vizesi işlem ücreti ne kadar diye soracak olursanız bunun için vize çeşitleri belirleyici bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra farklı yaş grupları için başka tarifeler de uygulanabilir. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi danışmanınız size bu konuda gerekli olan bilgileri verecektir.