Amerika Vizesi

Amerika vizesi alan kişiler, vize süreleri boyunca diledikleri Schengen ülkelerini diledikleri gibi gezebilirler. Schengen vizesi kapsamına giren söz konusu olan vizeler beraber seyahatlerini özgür şekilde gerçekleştirmenin keyfini çıkarırlar. Amerika seyahati adına vize almak isteyenlerin gözlerinin kesinlikle korkmaması gerekir. Çünkü vizeleri almak adına gereken adımların eksiksiz ile doğru şekilde uygulanması ardından vizeler sorun yaşamadan alınabilir.

Vizeleri sorun yaşamadan almak adına tek danışmanlık firması seçmek avantajı ek olarak beraberinde getirir.  söz konusu olan noktada İŞ vize danışmanlık firması beraber birlikte ilerleyen kişiler, gereken tüm işlemleri sorunsuz şekilde yerine getirirler.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Schengen vizesi alınması durumunda diğer Schengen ülkelerine ek olarak sorun yaşamadan gitme imkanını elde ederler.  Vize almak adına belirli adımların hem doğru hem ek olarak eksiksiz tek biçimde tamamlanması gerekir. Adımlar ise genel anlamda şöyle sıralanır;

 1. Şartlara uyumlu olmak
 2. Başvuru evraklarını hazırlamak
 3. Randevu almak
 4. Vize ücretini ödemek
 5. Başvuruyu tamamlamak

Adımlar her ne kadar basit gibi görünse bile yine ek olarak her ayrıntısının titizlik beraber gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle ek olarak başvuru evraklarını hazırlamak biraz zorlayıcı olabilmektedir.

Amerika Vize Alma Şartları Nelerdir?

Amerika vize adına birinci kural şartların sağlanmasıdır. Söz konusu olan şartlar her türlü vizenin alınması adına gerekli yer alan şartlardır. Eğer vize alınmak isteniyor ise tabi ki ek olarak tek pasaport gereklidir. Söz konusu olan pasaportun hangi türden olduğunun tek önemi yoktur. Ancak pasaportun sahip olması gereken belirli nitelikler bulunur. Söz konusu olan niteliklerden birisi içerisinde en az 2 adet boş sayfasının bulunmasıdır. tek başka nitelik ise en az 6 ay boyunca geçerlilik süresinin bulunmasıdır.

Hem gidiş hem ek olarak dönüş adına maddi imkanların yeterli olması ise vizeler adına aranılan en önemli şartlardan birisidir. Eğer maddi imkanlar yeterli ise ile diğer şartlar ek olarak sağlanıyor ise vize almak konusunda herhangi tek engel bulunmamaktadır.

Amerika Vize İçin Gerekli Evraklar

 Amerika vizesi almak adına şartların sağlanması ardından başvuru adına evrakların hazırlanması gerekir. Eğer söz konusu olan evraklar tek danışmanlık hizmeti eşliğinde hazırlanır ise süreç çok daha kolay ile hızlı tek biçimde ilerleyecektir. Vizelerin alınması adına evrakların önceden hazır hal getirilmesi ek olarak büyük tek kolaylık sağlar. Bunun adına gereken evraklar şu şekildedir;

 1. Şartlara uygun yer alan pasaport
 2. Aktif banka hesabının son 3 aylık hesap özeti
 3. Ülkeye gidiş dönüş rezervasyonları
 4. Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
 5. Davetiye
 6. Davetiye gönderen kişiye ait bilgiler
 7. Çalışanlar adına çalıştıkları yerden aldıkları yazı
 8. Öğrenci belgesi
 9. Sponsorluk bilgileri
 10. Çalışan kişiler adına maaş bordrosu
 11. Eğer varsa eski pasaportların fotokopisi
 12. Reşit olmayanlarda ebeveyn onaylı muvaffakatname
 13. İş yeri olanlarda iş yeri faaliyet belgesi
 14. Finansal durumu gösteren detaylar
 15. Amerika vize başvuru formu
 16. C kimlik fotokopisi
 17. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 18. Konaklama yeriyle ilgili rezervasyon bilgileri
 19. Seyahatin amacını destekleyen belgeler
 20. Biometrik fotoğraf

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vize randevusu alınması adına ek olarak danışmanlık hizmetlerinin alınması kolaylık sağlar. Randevuların alınacağı belirli alanlar vardır. Eğer söz konusu olan süreç içerisinde danışmanlık hizmeti alınır ise randevu almak ek olarak çok daha kolay hale gelir. Amerika seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin vize almak adına kesinlikle başvurularını yapmaları gerekir. Başvuru konusunda ek olarak önemli tek detay bulunur. 2 ya ek olarak 3 hafta öncesinden randevuların alınması, seyahatlerin daha kesin biçimde gerçekleştirilebilmelerini sağlar.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize ücreti adına söylenen net rakamlara kesinlikle itimat göstermemek gerekir. Çünkü vizelerin fiyatları birbirlerine göre değişiklik gösterir. Söz konusu olan fiyatlarda değişiklik meydana gelmesine neden yer alan çeşitli durumlar söz konusudur. Alınması istenen vizeler tiplerine göre farklı fiyatlar beraber verilir. Yine fiyatlarda meydana gelen değişikliğin tek diğer nedeni ise vizelerin ne kadar süre adına geçerli olacağı konusudur. 1 aylığına alınan vize beraber 3 aylığına alınan vizelerin fiyatları tabi ki ek olarak farklıdır.

Amerika Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri adına yapılması gereken işlemlerden birisi ek olarak biyometri işlemleridir. Söz konusu olan işlemler esnasında hem fotoğraf hem ek olarak parmak izi verilir. Örneğin elleri olmayan gibi sağlık sorunu yer alan kişilerin parmak izi verme zorunluluğu bulunmaz. Ancak söz konusu olan kişilerin ek olarak sağlık durumlarının el vermediğine dair sağlık raporlarını evraklar içerisinde ilgili alanlara iletmeleri gerekir. Yine devlet büyüklerinin ek olarak yurt dışı seyahatlerinde kesinlikle parmak izi verme zorunlulukları bulunmaz.

Amerika Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Amerika vize alan kişilerin alacakları söz konusu olan vize beraber birlikte birden fazla ülkeyi seyahat etmeleri mümkündür. Söz konusu olan ülke ek olarak Schengen ülkeleri arasında yer aldığı adına diğer Schengen ülkelerin gitmek adına farklı tek vize alınmasına gerek bulunmaz. Alınacak yer alan tek tek vize sayesinde istenilen seyahatler istenildiği gibi gerçekleştirilir. Alınan vize süresi boyunca söz konusu olan ülkeler arasından istenilen ülkeye gitmek mümkündür. Schengen ülkeleri şunlardır;

 1. İsveç
 2. İtalya
 3. Macaristan
 4. Letonya
 5. Litvanya
 6. Lüksemburg
 7. Malta
 8. Polonya
 9. Portekiz
 10. Slovakya
 11. Slovenya
 12. Yunanistan
 13. Almanya
 14. Avusturya
 15. Finlandiya
 16. Çek Cumhuriyeti
 17. Danimarka
 18. Estonya
 19. Fransa
 20. Hollanda
 21. İspanya

Amerika’ya gitmek isteyen kişiler Schengen vizelerini almalarının ardından seyahatlerini sorun yaşamadan gerçekleştirebilirler. Elbette ki alınan söz konusu olan vize beraber birlikte diğer Schengen ülkelerini ek olarak seyahat edebiliyor olmak önemli avantajlar arasında yer almaktadır. Söz konusu olan nedenle ek olarak Amerika vizesi ülkemiz içerisinde en çok alınan vizeler arasında yer almaktadır. Söz konusu olan ülke adına alınan 90 güne kadar yer alan vize beraber birlikte söz konusu olan kadar süre boyunca istenilen Schengen ülkesi içerisinde yer alınabilmektedir.

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Almak

Amerika vizesi hakkında araştırılan detaylardan birisi ek olarak vizelerin üçüncü ülke vatandaşları tarafından nasıl araştırıldığıdır. Türkiye’de yer alarak yaşantılarını sürdüren üçüncü ülke vatandaşları ancak Türkiye’de oturma izinlerinin bulunması durumunda vize alma hakkına sahip olurlar. Eğer oturma izinleri bulunmaz ise Türkiye içerisinde yer alırken vize almaları mümkün değildir.

Üçüncü ülke vatandaşları eğer oturma izinleri bulunuyor ise sadece söz konusu olan belgeyi ek olarak evraklar arasına eklemeleri gerekir. Bunu yapmaları durumunda diğer bütün işlemler aynı şekilde gerçekleşir. Nasıl ki Türk yer alan vatandaşların gerçekleştirmeleri gereken birtakım işlemler bulunuyor ise oturma izni bulunan vatandaşların yapmaları gereken işlemler ek olarak birebir olacak şekilde aynıdır. Ancak sadece Irak, Suriye ile Afgan vatandaşları adına birtakım ek uygulamaların ek olarak gerçekleştirilmesi gerekir.