Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi birçok farklı kategori ile alınabilir. Eğitim vizelerinden iş vizelerine dil öğrenme vizelerinden aile vizelerine kadar birçok farklı türü vardır. Bireyler ilk olarak kendileri için en uygun olan vizeleri alırken hangilerini almak istediklerine karar vermesi gerekir.

Bu vize türleri arasından istenen vizeler alındıktan sonra bireyler sorunsuz bir şekilde hareket edebilirler. Bir yandan da kendileri için türler belirlenirken her şeyin detaylı bir şekilde planlanması da gerekir. Vize alma süreci için ne kadar dikkatli bir plan kurulursa her şey o kadar rahat olarak meydana gelecektir.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya Schengen vizesi almak için her bir birey hevesli olmaktadır. Fakat bazı anlarda bireyler her ne kadar vize almak isteseler bile nasıl yapacakları hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Bu anlarda bireyler bu yazımızı baştan sona kadar okuyarak merak ettikleri her bir detayı anlık olarak öğrenebilirler.

Sizler için yazımızda vize alma sürecinde gerekli olan şartlardan evraklara varana kadar her bir detayı yazdık. Sizler de yazımızda anlamadığınız bir nokta olursa bizler ile iletişime geçebilir, bu sayede sorunsuz olan detaylardan anlık olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avustralya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Avustralya vize alma sırasında her bir bireyin yerine getirmesi gerekli olan şartlar listesi vardır. Bu şartlar genel anlamda incelenecek olduğu zaman; en az 6 aylık zaman diliminde geçerlilikleri devam eden pasaport , geçerlilikleri mevcut olan pasaporta ait en az 2 boş sayfa,  Türkiye sınırlarına kesin bir şekilde geri dönülecek olduğuna dair garanti veren maddi güvence gereklidir. Bir yandan da başvuru anında verilmesi gerekli olan tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması, gidildiği anlarda maddi anlamda sorun olmayacağını kanıtlayan maddi kaynakların bulunması şartları aranır.

Eğer bireyler kendilerinden istenen şartları tam olarak yerine getirirse bu anlarda en ufak bir sorun olması gibi durumlar da söz konusu olamaz. Bu yüzden de bireylerin ilk olarak kendilerinden istenen şartları b ilmesi gerekir. Eğer şartlarda bir eksik varsa ilk olarak başvuru öncesi bu şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi gereklidir.

Avustralya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Avustralya vizesi almak için her bir bireyin kendilerinden istenen belgeler vardır. Belgeler ne kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanırsa başvurular da o kadar hızlı olmaktadır. Bu yüzden de bireyler konsolosluklara belgeleri teslim etmeden önce iyi bir şekilde değerlendirmeli, eksik ya da hata varsa bunları düzelterek teslim etmesi gerekir. Konsolosluklara teslim edilmesi gereken belgeler;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 5. İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 6. Finansal durumu gösteren belgeler
 7. Avustralya vize başvuru formu
 8. Nüfus cüzdan fotokopisi
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 10. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 11. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 12. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 13. Biometrik fotoğraf
 14. Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 15. Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 16. Vize ücretinin ödeme dekontu
 17. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 18. Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 19. Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 20. Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Avustralya firmasından garanti yazısı
 21. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 22. Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Avustralya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avustralya vize randevusu alınması sırasında bireylerin yerine getirebilecekleri üç farklı yöntem vardır. Bunlar genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. Ankara sınırlarında yer alan ülkeye ait büyükelçiliklere gitmek
 2. Ankara, İzmir, İstanbul ve Gaziantep sınırlarında bulunan VFS Global ofislerine gitmek
 3. İş Vize olarak bizler ile anlaşmak

Bireyler yukarıda yer alan üç farklı adım ile diledikleri zaman randevu alabilirler. Eğer randevu nasıl alınır diye dert ediliyor ya da randevu almak için bireylerin yeteri kadar vakitleri yoksa da anlık olarak bizler ile iletişime geçerek randevu alabilirler.

Avustralya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avustralya vize ücreti ne kadar ya da ödemeler nasıl yapılır gibi birçok konu merak edilenler arasında yer almaktadır. Bu anlarda ücret ödemesi net bir şekilde yer almaz. Bu yüzden de bireyler en yakın konsolosluklar ya da danışmanlık merkezleri üzerinden fiyatlar hakkında bilgi alabilirler.

Ödemeler bir yandan da TL cinsi ile nakit ve peşin olarak meydan gelir. Her ne kadar konsolosluklar üzerinde ödemeleri kredi kartı ya da taksit ile yapmak isteseler bile geçerli olmamaktadır. Bu yüzden de ödeme detayları net bir şekilde bilinmelidir.

Avustralya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Avustralya vize alırken biyometri işlemlerinden muaf olan kişiler hareketli yapılarından ötürü zor olacağı için 2 yaş altında olan çocuklar, hükümet tarafından görevlendirilen ülke temsilcileri, son 5 yıllık zaman dilimi içerisinde vize işlemleri yapmış olanlar olarak gözlenir. Bunlara ek olarak fiziksel sorunlardan ötürü parmak izi veremeyecek halde olmak ve bir hata meydana gelmemesi için parmak kısımlarında kesik, hasar ya da yaralanma olma durumları olarak da gözlenmektedir.

Bu durum harici olan bireyler vize alabilmek için parmak izi uygulamalarında yer almaları gerekir.

Avustralya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Avustralya vize alan bireyler bir yandan farklı ülkelere de gitmek isterler. Bu gidilebilecek olan ülkeler listesi içerisinde Schengen ülkeleri yer almaktadır. Avustralya da Schengen ülkelerinden bir tanesidir. Hal böyle olunca bireyler Avustralya vizesi devam ettiği sürece tüm Schengen ülkelerine gir çık yapabilirler. Bundan ötürü Avustralya vizesi ile gidilebilecek ülkeler listesi;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Avustralya Vizesi Almak

Avustralya vizesi almak düşüncesinde olan üçüncü ülke vatandaşlarından farklı olarak şart ya da detaylar istenebilir. Bu yüzden de bireylerin yerine getirmesi gereken birçok şart gözlenebilir. Bir şart olarak da Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması ve bunların belgelenmesidir. Bunların yerine getirilmesi ardından gerekli istenen şartlar da olabilir. Bunları inceleyen bireyler rahat bir şekilde başvuru yapabilir.

Avustralya ülkesine gitmek isteyen bireyler istedikleri an İş Vize Danışmanlık merkezi olarak bizler ile anlaşabilirler. Bu sayede en ufak sorun yaşamadan kendileri için en uygun olan vizeleri alabilirler. Bizler en baştan en sona kadar herkesin yanında yer almak için burada yer alarak vize süreçlerinde çalışmalarımıza da devam etmek için varız.