Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

 Avusturya vizesi alarak Avusturya’nın zengin ormanlarına ve birbirinden gelişmiş onlarca kentine bir ziyarette bulunabilirsiniz. Avusturya son derece gidilesi bir ülke olup oldukça da gelişmiştir. Gelişmişliğinin sayesinde zaten bu ülkeye çok fazla iş seyahatinde bulunmak isteyen ve hatta tamamen bu ülkede yaşamak isteyen kişiler bile çok fazla sayıdadır. Genel olarak Avusturya ülkesine yaş fark etmeksizin pek çok kişi gitmek istiyor ama şöyle de bir şey vardır ki bu ülkeye vize almak o kadar da kolay bir şey değil.

 Vize işlemlerinde Avusturya bir takım şartlar koşar ve bu şartlar hem Schengen kuralları bakımından düşünüldüğü zaman hem de aynı zamanda kendine has bir takım kuralları çerçevesinde ülkesine turist kabul eder ya da etmez. Böylece Avrupa’da farklı bir ülke olarak resmi pasaportlara bile vize verme konusunda bir takım inceliklere sahip olan Avusturya ülkesine vize almak amacıyla gerçekten ciddi anlamda bir vize firması ile çalışmak gerekiyor.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Avusturya için yapmanız gereken vize işlemlerini başarıyla gerçekleştirmenizde bir adım önde olmak için sizlere son derece büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Gelelim iş vizenin sizlere sunduğu ayrıcalıklara… Eğer ki Avusturya ülkesine bir takım farklı sebeplerle gitmek ve bu ülkeyi hayatınızda en az bir kez olsun görmek istiyorsanız İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile bir görüşme sağlamak faydalı olacak. Avusturya seyahat belgelerinden tutun Avusturya ülkesine vize almak için gerekli bütün işlemlere hâkim olarak son derece hızlı bir vize alma deneyimi yaşamak mümkün olacaktır.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Avusturya ülkesinde kalacağınız otelin rezervasyonunu yapmakla birlikte aynı zamanda uçak biletlerinizi de almanızda sizlere hem tavsiyelerde bulunabilir hem de bu işleri bizzat kendisi üstlenebilir. Bununla birlikte daha gelecek olan pek çok ayrıcalık İş Vizede sizleri beklemektedir. Ve bu sebepten dolayı da işinize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile en kısa süre içerisinde irtibat kurarak Avusturya vizenizi son derece rahat bir şekilde alabilirsiniz.

 Avusturya Vize İşlemlerinde Randevu

 Avusturya vize işlemlerinde randevu en hızlı şekilde alınabilmesi için internet üzerinden Avusturya Büyükelçiliği vize işleri birimi ile irtibat kurmak ve bu irtibat sırasında e-posta adresi aracılığıyla Avusturya vizesi ön bilgi formu göndermek yeterli olacaktır.

 Avusturya Vize İşlemlerinde Hangi Evraklar Gerekiyor?

 Avusturya vize işlemlerinde Hangi evraklar gerekiyor konusunu son derece titiz bir şekilde araştırmakta fayda var. Çünkü Avusturya Başkonsolosluğu vize işleri birimi de son derece hassas bir şekilde vize işlemleri için hazırlamış olduğunuz evrak dosyasını inceleyecektir. Bu noktada Avusturya ülkesi vize işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki belgeleri isteyecektir diyebiliriz.

·         Avusturya vizesi başvuru formu ve ön bilgilendirme formunun çıktıları

·         İkametgâh belgesi

·         Savcılık kararıyla verilmiş olan imzalı ve kaşeli bir iyi hal raporu

·         Kayıtlı olduğunuz nüfus dairesinden imzalı ve kaşeli olarak alacağınız bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

·         2 adet 35 ve 45 milimetre boyutlarına sahip olan biyometrik ve güncel fotoğraf

·         Avusturya vizesi için yazmış olduğunuz talep dilekçesi

·         Parmak izi ile imza örneği

·         Avusturya vize ücretinin dekontu

·         Güncel bir pasaport ve varsa eski pasaportlarınızın suretleri

·        Kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotokopileri

·         Eskiden almış olduğunuz Schengen vizesi varsa fotokopileri

·         Avusturya için varsa davet mektubu

·         En az 30.000 Euro garantili bir seyahat sağlık sigortası

·         Seyahat masraflarını karşılayabilecek tutarda Bir paraya sahip olduğunuza dair bir banka hesap cüzdanı dökümü

·         En az 3 aylık banka hareket özetleri

·         Çalışma belgelerinizin dökümleri

 Avusturya ülkesi için bir vize başvurusu yapacaksanız yukarıda belirtmiş olduğumuz bütün belgelerin eksiksiz bir şekilde mutlaka teslim edilmesi son derece büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda ticari bir vize alıyorsanız ticari anlamda bu ülkede gerçekleştirmek istediğiniz bütün faaliyetlerin de amacını ve başlangıç bitiş noktalarını anlatan talep dilekçeleri olmak zorundadır. Genel olarak vize evrakları Avusturya vize çeşitlerine göre de bir takım değişkenlere uğrayacaktır.

 Avusturya’ya Vize Türleri

 Avusturya’ya vize türleri olarak genellikle Schengen vizesi verilse de bu vizelerin içerisinde bir takım farklı özelliklere ve avantajlara sahip olan vize çeşitlerinden de söz etmek mümkün olacaktır. Avusturya için eğitim alanında bir şeyler yapmak istiyorsanız Erasmus vizesi diye geçen öğrenim ve staj vizesi gibi vizelerden yararlanarak son derece kolay bir şekilde evrak hazırlığı ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Genel olarak bu ülkeye öğrenciler çok fazla gitmek istemektedir çünkü eğitim olanakları son derece yüksektir. Bu vizeyi tercih edecekseniz eğitim alanındaki bütün belgelerinizi de hazırlık aşamasında sunmak durumunda olduğunuzu bilmeniz gerekir. Tabii ki de bu bir örnek ve diğer pek çok vize tipi için de farklı belgeler hazırlamak durumunda olduğunuzu göz önünde bulundurarak Avusturya için bir vize türü seçebilirsiniz.

 Avusturya kültürel vize ya da sportif faaliyeti vizesi veya konferans ve seminer vizesi gibi vize türleri de bu ülkede gerçekleştirilmek istenen genel anlamda sosyal aktiviteleri içermektedir. Eğer ki bu tür bir vize ile Avusturya yolculuğunuzu tamamlamak istiyorsanız bunun için de etkinliklerin biletleri ya da spor için spor lisansları gibi bir takım farklı belgeler söz konusu olacaktır.

 Avusturya vize çeşitleri içerisinde D tipi gibi uzun süreli bir vize türünden de faydalanmak için farklı başvurularda bulunmanız gerektiğini unutmayarak isteğiniz ölçüsünde ve ihtiyacınıza uygun olan bir vize türünü alırken diğer vize türlerinden de söz etmek gerekir. Avusturya’nın Alplerinde bir tatil yapmak ya da bu ülkenin birbirinden şık kentlerini keşfetmek istiyorsanız kısa bir süre için turistik seyahat vizesi almakla yetinebilirsiniz. Zaten Avusturya turistik seyahat vizesi almak için bir önceki başlık altında hazırlamış olduğunuz listeye uymanız yeterli olacaktır.

 Genel anlamda Avusturya ülkesinin başka hangi vizeleri verdiğini merak ediyorsanız kısa süreli iş vizesi, sağlık vizesi, basın mensubu vizesi, transit geçiş vizesi, fuar vizesi veya ihtiyacınız olan diğer vize türleri için mutlaka İş Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile bir görüşme sağlamakta fayda vardır.

 Avusturya Vizesi Yenilemek Gerekir Mi?

 Avusturya vizesi yenilemek gerekir mi konusunda kesinlikle bu vizenin bitiş süresi baz alınmalı ve buna göre bir işlem yapılmalıdır. Ayrıca Avusturya ülkesinden daha önce almış olduğunuz bu vizenin henüz daha tarihi geçmemişse ve kullanılabilir durumdaysa bir takım değişkenlere bağlı olarak da tekrar güncelleme yapmanız gerekebilir. Medeni durumunuzda Avusturya vizesi aldıktan sonra bir değişiklik olmuşsa bu durumu mutlaka nüfus kayıt bilgileri için güncellemek zorundasınız. İsim ya da soy isimde değişiklikler meydana gelmişse bu noktada da mutlaka Avusturya vize işlemleri için tekrar bir belge hazırlığı yaparak güncelleme yapmanız gerekiyor.

 Avusturya Vizesi Kaç TL?

 Avusturya vizesi kaç TL şeklinde yapmış olduğunuz araştırmalara bağlı olarak net bir ücretlendirmenin söz konusu olmadığını ve genel olarak vize türlerine ve işlemi yapacak kişinin yaş gruplarına bağlı olarak değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.