Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vizesi

 Güney Asya tatiliniz için Bangladeş vizesi almayı düşünüyorsanız coğrafi anlamda Hindistan’ın tam olarak ortasında yer alan ancak Müslüman olmasıyla biraz daha farklı bir kültüre sahip olan Bangladeş için işlem başlatmanız gerekli olacaktır. Son derece farklı bir coğrafyaya ve oldukça ilginç bir yaşam tarzına sahip olan bu ülke için vize alma işlemlerinin de biraz daha farklı bir çerçevede yer aldığını söylemek mümkün olacaktır. Zaten genel olarak vize işlemleri için her ülke daha farklı şeyler isteyebilir ve bir takım zorlukları ya da avantajları olabilir.

 Coğrafya kaderdir sözünü tekrar hatırlatarak bu coğrafyada bir takım hastalıkların da yer aldığını belirtmek durumundayız ve bu sebepten dolayı da hastalık riski taşımamak amacıyla bazı aşıları Bangladeş ziyareti öncesinde olmanız gerektiğini çok büyük bir ciddiyetle belirtmek durumundayız. Eğer ki Bangladeş ülkesine bir vize başvurusu yapacaksanız vize işlemleriniz içerisinde sağlık durumunuzu korumak maksadıyla mutlaka bir aşı karnesi de bulundurmanız gerekiyor ve bütün bu işlemler için bir vize danışmanı sizlere öncülük yapacaktır.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile Bangladeş seyahati öncesi buluşup mutlaka bir yol çizmeniz gerekir. Gerek seyahat belgelerinin hazırlığı olsun gerekse Bangladeş ülkesinin özel olarak istediği bir takım belgeler olsun bütün bunları İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları üstün tecrübeleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

 Bangladeş Ülkesine Vize Randevusu Nasıl Alınır?

 Bangladeş ülkesine vize randevusu nasıl alınır konusu ile ilgili olarak yapmamız gereken ilk açıklama her zaman için vize işlemlerinin düzenli bir şekilde ilerlemesi maksadıyla alınacak olan vize randevusunun zorunlu olduğudur. Eğer ki Bangladeş Konsolosluğu ile iletişim kurmak istiyorsanız bu iletişim şahsi olarak direkt Bangladeş Konsolosluğu vize işleri biriminden bizzat yapılamıyor. Bu sebepten dolayı da sizleri de daha rahat bir şekilde yapabileceğiniz bir işleme yani internetten online bir vize randevu işlemine yönlendireceğiz. Bu konu ile ilgili olarak vize randevu sistemi Bangladeş ülkesi için ilk başta vize bilgilendirme formu doldurarak yapılıyor. Direkt olarak Bangladeş vizesi için ön bilgilendirme formu zaten internette bu konsolosluğun ana sayfasında yer almaktadır. Buradan ilk başta bilgisayarınıza internet üzerinden indirmiş olduğunuz ön bilgilendirme formunu doldurarak rahat bir şekilde Bangladeş vizesi ön başvuru formu evrakını teslim edebilirsiniz. Ancak daha sonra vize işlemlerinde bir belge olarak da kullanacağınızı unutmayarak Bangladeş vizesi ön bilgilendirme formunu mutlaka çıktı halinde almanız gerekiyor.

 Bangladeş Vize Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekli Olacaktır?

 Bangladeş vize başvurusunda hangi belgeler gerekli olacaktır konusunu aşağıdaki liste İle açıklamak mümkün olacaktır;

·        Bangladeş vizesi ön bilgilendirme formunun çıktısı

·        2 adet biyometrik fotoğraf

·        Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopileri

·        3 aylık olmak üzere banka hesap dökümleri

·        Yurt dışında geçerli olan bir aşı karnesi ve güvenceli bir seyahat sağlık sigortası

·         İkametgâh belgesi

·        Bangladeş vizesi harç dekontu

·         Bangladeş vizesi seyahat belgeleri

·         Çalışma belgelerinin dökümleri

·        Bangladeş seyahati sonrası da 6 ay geçerli olan ve arkasında Bangladeş vizesinin işlenmesi için yer bulunan pasaport

·        Bangladeş için varsa davet mektubu

·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 Bangladeş vize başvurusu yapabilmek için bütün bu belgeler son derece büyük bir önem taşımakla birlikte pek çoğu da e-devlet sistemi üzerinden son derece kolay bir şekilde alınabilir. Güncel olarak hazırlamanız gereken bütün Bu belgeleri bankada Başkonsolosluğu vize işleri birimine doğru bir şekilde kapalı bir zarfta teslim etmeniz gerekiyor.

 Bangladeş Vize Başvuru Dilekçesi

 Bangladeş vize başvuru dilekçesi yazmak Bangladeş Konsolosluğu’na bu işlemleri yapacağınıza dair önemli bir belge sunmak anlamına geliyor. Ayrıca Bangladeş vize işlemleri için yazmış olduğunuz bu dilekçede mutlaka bir takım belirli bilgileri de vermek zorundasınız. Bangladeş için planlamış olduğunuz giriş ve çıkış tarihlerini ve yapacağınız her bir işlemin en ince detayını mutlaka belgelere dayalı bir şekilde bildirmeniz ve bu vize başvuru talebi için yazmış olduğunuz dilekçe üzerinde ekonomik durumunuzun da elverişli olduğunu ve sponsorunuz varsa bu sponsorluğu veya kendi imkânlarınızla gidiyorsanız kendinize ait bütün ekonomik varlıkları bu noktada mutlaka belirtmeniz gerekiyor.

 Bangladeş İçin Seyahat Belgeleri Hazırlığı

 Bangladeş için seyahat belgeleri hazırlığı yapmak son derece büyük bir önem taşır ve vize talep belgeleri içerisinde bütün bu seyahat belgelerinin en detaylı hali incelenmek istenir. Bu aşamada hazırlamanız gereken evraklar İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları güvencesinde yapılacaktır ve böylece daha kolay bir şekilde bu evraklara sahip olmak mümkündür.

 Bangladeş ülkesinde konaklama yapılacak yerin adresi doğru bir şekilde yazılmalı ve önceden ücreti ödenmiş olan bir otel rezervasyonu direkt olarak bu belgeler arasında yer almalıdır. Aynı zamanda Bangladeş konaklama bilgileri çerçevesinde giriş ve çıkış tarihleri kalınacak yer için oldukça önem taşıyıp belirtilmek zorundadır.

 Bangladeş vizesi uçak biletleri ile ilgili olarak da rezervasyon kayıtları kesinlikle Bangladeş seyahat belgeleri kapsamında en önemli evraklardan biridir. Opsiyonlu ve yurt dışında geçerli olan bir seyahat sağlık sigortasının da bu evraklar içerisinde kategorilen dini belirterek yine bütün bu işlemler için iş vize tarafından bizzat işlem yapılacağını söyleyebiliriz.

 Bangladeş Vize Çeşitleri Hangileri?

 Bangladeş vize çeşitleri hangileri konusuna direkt olarak Bangladeş turistik seyahat vizesi ile giriş yapabiliriz. Aksi halde Bangladeş ülkesinden bir Schengen vizesinin geçerli olmaması nedeniyle turistik bir seyahat amacıyla Bangladeş turistik seyahat vizesi alınması gerekiyor.

 Bangladeş ticari vize alarak da bu ülkedeki ticari ilişkileri geliştirmek mümkün olmakla birlikte mutlaka ticari anlamda da bir takım belgelerin Bangladeş Konsolosluğu için son derece büyük bir önem taşıdığını belirtmek zorundayız. Akraba ve aile ziyareti vizesi gibi bir ziyaret vizesi almak da bu ülkeye gitmek için oldukça büyük bir kolaylık ve fırsat sağlayacaktır. Bangladeş üzerinden farklı bir ülkeye geçiş yapmak istiyorsanız ki Hindistan ülkesi ya da Myanmar ülkelerinin sınırlarına yakınlığı sebebiyle transit geçiş vizesi de tercih edilebilir. Her ne kadar belli bir süre için uçak beklemek gibi bir fırsat sunsa da bu ülkede bu süreyi değerlendirmek istiyorsanız mutlaka transit geçiş vizesi almak zorundasınız. Bununla birlikte etkinlik vizeleri ya da iş vizeleri gibi bir takım farklı vize çeşitleri hakkında da İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlarından mutlaka bilgi alınız.

 Bangladeş Vize İşlemi Kaç Gün Sürer?

 Bangladeş vize işlemi kaç gün sürer konusu ile ilgili olarak genel anlamda bir 10 günlük zaman zarfı söz konusu oluyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için belirli aşıları olmak da gerektiği için mutlaka 10 ya da 15 gün önceden sağlık raporlarınızı hazırlamakta fayda vardır diyerek Bangladeş Konsolosluğu için vize işlemlerinin 3 ya da 5 iş günü sürdüğünü de belirtmek isteriz.

 Bangladeş Vize İşlem Ücret

 Bangladeş vize işlem ücret için genel olarak belli bir standart mevcut değildir. Çünkü vize işlemlerinde değişkenlik gösteren Bangladeş vize tipleri ücrette etkili olacaktır. Bu sebepten dolayı da iş vize ile bir görüşme sağlayıp vize işlem ücretinizi net bir şekilde öğrenmek daha doğru olacaktır.