Belçika Vizesi

Belçika vizesi almak birçok kişinin hayalleri arasında yer alan konulardan bir tanesidir. Genel olarak eğitimden ticarete kadar birçok farklı konuda bireyler vize alarak farklı ülkelere gitmek isteyebilir. Tabi ki vize alırken farklı şartların yerine getirilmesi gerekli olduğu gibi evrakların da hazırlanması gerekir.

Eğer sizler de vize alma düşüncesindeyseniz ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz yazımızı baştan sona kadar okuyabilirsiniz. Vize için gerekli olan ücretlerden randevuların nasıl alınabilecek olduğuna kadar tüm detayları sizler için derledik. Sizler de bu yazımızı sayesinde her bir detayı öğrenebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika Schengen vizesi almak her ne kadar zorlu bir işlem gibi duruyor olsa bile belirli şartlar yerine getirildiği zaman oldukça kolaydır. İlk olarak vize almaya karar verirken hangi kategoriden vize almanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun ardından nasıl bir yol izlenecekse gerekli olan planlar kurulmalıdır.

Eğer her şey planlı bir şekilde ilerlerse vize almak da bir o kadar kolay ve pratik bir şekilde meydana gelecektir. Böylece Belçika sınırlarına gitmek için vize almak da bir o kadar kolay olan adımlar arasında yer alacaktır.

Belçika Vize Alma Şartları Nelerdir?

Belçika vize alma süreçlerinde her bir bireyin kendilerinden istenen şartları en ufak eksik olmadan yerine getirmesi gerekir. İstenen şartlarda bir eksiklik bile meydana gelirse bu sefer başvurular olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Bu yüzden de ilk olarak şartlar incelenmeli ve ardından da hangi şartlar eksikse bunlar tam olarak yerine getirilmelidir. Bu sayede her süreç sorunsuz bir şekilde meydana gelecektir. Genel olarak istenen şartlar listesi incelenecek olduğu zaman bu şartlar;

 1. En az 6 aylık zaman diliminde geçerlilikleri devam eden pasaport
 2. Geçerlilikleri mevcut olan pasaporta ait en az 2 boş sayfa
 3. Türkiye sınırlarına kesin bir şekilde geri dönülecek olduğuna dair garanti veren maddi güvence
 4. Başvuru anında verilmesi gerekli olan tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması
 5. Gidildiği anlarda maddi anlamda sorun olmayacağını kanıtlayan maddi kaynakların bulunması

Gerekli olarak öne çıkmaktadır.

Belçika Vize İçin Gerekli Evraklar

 Belçika vizesi almak için her bir bireyin konsolosluklara evrak teslim etmeleri gerekir. Bireyler kendilerinden istenen belgeleri teslim ederken en ufak bir eksik ya da hata olmamasına özen göstermelidir. Ne kadar dikkatli bir şekilde hazırlanırsa vize almak ona göre daha kolay meydana gelmektedir. Genel olarak bireylerden istenen evraklar listesi;

 1. Pasaport
 2. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 3. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 4. Biometrik fotoğraf
 5. Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 6. Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 7. Vize ücretinin ödeme dekontu
 8. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 9. Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 10. Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 11. Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Belçika firmasından garanti yazısı
 12. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 13. Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 14. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 15. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 16. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 17. İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 18. Finansal durumu gösteren belgeler
 19. Belçika vize başvuru formu
 20. Nüfus cüzdan fotokopisi
 21. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 22. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika vize randevusu alınması sırasında bireyler kendileri için en uygun olan yöntemleri tercih edebilir. Bu anlarda Ankara sınırlarında yer alan ülkeye ait büyükelçiliklere gitmek ya da Ankara, İzmir, İstanbul ve Gaziantep sınırlarında bulunan VFS Global ofislerine gitmek adımlarını tercih edebilir.

Bir yandan da İş Vize olarak bizler ile anlaşmak da etkili olmaktadır. Eğer sizler de vize nasıl alınır ya da almak için vaktim yok diyorsanız da anlık olarak bizler ile iletişime geçebilir ve vize alma süreçlerini en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu anlarda bir telefon kadar uzaklarınızda yer alıyoruz.

Belçika Vize Ücreti Ne Kadar?

Belçika vize ücreti ne kadar, ödemeler nasıl yapılacak gibi birçok konu merak edilmektedir. Fakat vize ücretleri net olarak öğrenmek için danışmanlık merkezleri ya da konsolosluklar aranmalıdır. Bu alanda birçok farklı kategorilerde vizeler verilmektedir. Bu yüzden de her birinin ücreti farklı olarak gözlenmektedir.

Bir yandan da ödemeler konsolosluklara gidildiği zaman peşin ve nakit bir şekilde yapılmalıdır. Kart ya da taksitli olan ödemeler kabul edilmeyecek olduğu gibi bir yandan da TL cinsi dışında olan ödemeler de kabul edilmeyecektir.

Belçika Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Belçika vize almak için her bir bireyin bir yandan da biyometri işlemleri içerisinde yer alması gerekir. Bu anlar içerisinde fakat muaf olan bireyler de yer almaktadır. Genel olarak muaf olan kişiler listesi incelenecek olduğu zaman;

 1. Hareketli yapılarından ötürü zor olacağı için 2 yaş altında olan çocuklar
 2. Hükümet tarafından görevlendirilen ülke temsilcileri
 3. Son 5 yıllık zaman dilimi içerisinde vize işlemleri yapmış olanlar
 4. Fiziksel sorunlardan ötürü parmak izi veremeyecek halde olmak
 5. Bir hata meydana gelmemesi için parmak kısımlarında kesik, hasar ya da yaralanma olma durumları olarak da gözlenmektedir.

Belçika Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Belçika vize alarak bireyler birden fazla ülke görmek de isteyebilirler. Bu süreçlerde yapılması gereken adımlar vardır. Her süreci yerine getirerek Belçika vizesi alan bireyler Belçika vizesinin de Schengen vizesi olmasından ötürü tüm Schengen ülkelerine gidebilirler. Belçika vizesi devam ettiği sürece bireylerin gir çık yapmasına izin verilen ülkelerin tam listesi;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Belçika Vizesi Almak

Belçika vizesi almak için harekete geçen üçüncü ülke vatandaşlarının kendilerinden istenen farklı şart ve detayları da yerine getirmesi gerekiyor. Bu şart ve detaylar arasından ilki de Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin yer almasıdır. Oturma izinleri yer alan bireylerin başvuru sırasında bunları da belgelemesi en önemli detaylar arasında yer alır.

Belçika ülkesine gitmek isteyen bireyler bir yandan da kendileri için en uygun olan araştırmaları yaparak İş Vize danışmanlık merkezi olarak bizler ile iletişime geçebilirler. Bunun için sadece iletişime geçmek yeterli olmaktadır. Ardından randevu alma süreçlerinden belge hazırlanmasına kadar gereken her ne varsa en ufak eksik olmadan sizler için bizler yerine getiriyoruz.