Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi almak isteyenler bu vizenin kolayca alınabilmesi için gerekli şartları yerine getiriyor olmalı. Söz konusu olan vizelerin alınması konusunda da bilinmesi gerekli olan bazı detaylar mevcuttur. Bireyler bu detaylara hâkim olmaları durumunda vize alma işlemlerini kısa sürede tamamlarlar. lakin bireyler Bulgaristan için Schengen vizesi almanız dahilinde bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme imkânı yakalarsınız.

180 gün periyot ile verilen bu vizeyle beraber Schengen ülkelerini toplamda 90 güne kadar seyahat etme hakkınız olur. Bireylerin bu vizeyi almalarının ardından diğer Schengen ülkelerine gitmek için yeni tek vize almalarına gerek kalmaz. Problemsiz tek şekilde diledikleri vakit Schengen ülkelerine gidebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Schengen vizesi birçok insanın hayalidir. Bulgaristan, herkesin yaşamayı hayal ettiği tek ülke olma özelliğine sahiptir. Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip olan Bulgaristan’a gitmek için vize çıkartmanız gerekli olarak gözlenmektedir. Bordo pasaport sahipleri bu ülkeye gitmek istiyorsa muhakkak vize sahibi olmalıdır.

Schengen vizesi, ticari vize, express vize, turistik vize, şoför vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, antilleri vizesi, öğrenim ve staj vizesi Bulgaristan’da kullanılan vize türleri olarak karşımıza çıkar. Schengen bölgesinde bulunan bu ülkeye Schengen vizesi ile giriş yapabilirsiniz. Bulgaristan konsolosluğuna vize türüne göre başvuru yapmanız gerekli olarak gözlenmektedir. İlk olarak ikamet edilen bölgeye en yakın Bulgaristan Konsolosluğunun tespit edilmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Sonraki adımda vize türüne göre gerekli olan evrakların hazırlanması gerekli olarak gözlenmektedir. Ardından randevu alınması gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan sürecin en olumlu biçimde tamamlanması için belgelerin eksiksiz tek biçimde tamamlanması gerekli olarak gözlenmektedir.

Bulgaristan Vize Alma Şartları Nelerdir?

Bulgaristan vize almak için bazı şartlar bulunur. Söz konusu olan şartların yerine getirilmesi durumunda Bulgaristan vizesi alabilirsiniz. Aksi halde Bulgaristan vizesi alma durumu söz konusu olamaz. Vizenin işlenebilmesi adında pasaportunuzda 2 sayfasının boş bulunması gerekli olarak gözlenmektedir. Bulgaristan vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 sene içerisinde çıkarılmış olması gerekli olarak gözlenmektedir. 18 yaşından küçük olanların ailesi ya da yasal vasi ile beraber işlem yaptırıyor olması gerekli olarak gözlenmektedir.

Bulgaristan Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi almak için bazı evraklar gereklidir. Söz konusu olan evraklardan herhangi birinin eksikliği durumunda vize alma sürecinin olumlu geçmesi beklenemez. Randevu oluşturduktan sonra tüm evraklarınızın eksiksiz tek biçimde konsolosluğa ulaştırılması gerekli olarak gözlenmektedir. Vize alma sürecinin en olumlu şekilde geçmesi için eksiklik ve problemli durumlardan kaçınmak gerekli olarak gözlenmektedir. Herhangi tek problem ile karşılaşmadığınız müddette 7 ile 15 gün arasında Bulgaristan vizesi çıkarabilirsiniz. İşte Bulgaristan vize için gerekli evraklar:

 • Pasaport
 • Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 • Var ise eski pasaportların fotokopileri
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Bulgaristan vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 • 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Bulgaristan firmasından garanti yazısı

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan vize randevusu almak sanıldığından çok kolaydır. Bulgaristan vizesi almak adına öncelikli olarak Bulgaristan vize randevusu alınması gerekir. Söz konusu olan randevuları almak isteyen bireylerin ilgili alanlara ulaşmaları gerekir. Vize almak adına Bulgaristan Konsolosluğuna gitmek gerekir. Konsolosluğa gidilmesi ile birlikte insanlar gerekli olan başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Başvuru işlemleri sürecinde gerekli şartların sağlanması ve başvurunun sorunsuz biçimde tamamlanması ardından insanlar bu vizeleri alma imkanını elde ederler.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücreti en çok araştırılan konulardan birisi olarak karşımıza çıkar. Bulgaristan Schengen vize ücretlerinin 60 ile 35 euro arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacak. Bulgaristan vizesi için ekstra harcamalar yapılmaktadır. Aracı firmalara hizmet bedeli ödemek bu harcamalardan birisi olarak karşımıza çıkar. Seyahatin süresine göre vize ücreti ödeyeceğinizi söyleyebiliriz. Kısa süreli ve uzun süreli olarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bulgaristan vize ücretlerini Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize için gerekli bazı biyometrik işlemler bulunur. Yine bu işlemlerin de eksiksiz tek biçimde yerine getiriliyor olması gerekli olarak gözlenmektedir. Bulgaristan’a seyahatte bulunacak kişilerin Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Ardından bazı işlemleri gerçekleştirmesi gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan işlemlerden birsi biyometri işlemleridir. Biyometrik tarama, vize alma sürecinde önemli tek yere sahiptir. Parmak izi taraması, biyometrik fotoğraf süreç içerisinde gerçekleştirilmesi gerekli olan durumlardır. Söz konusu olan işlemler kimlik sahteciliğini engellemek adına yapılır.

Bulgaristan Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan vize işlemlerinin ardından bu vize ile hangi ülkelere gidilebileceği merak ediliyor. Bulgaristan vizesi ile birçok ülkeye gidebileceğinizi söylemek yanlış olmayacak. Söz konusu olan ülkelerden bahsetmek gerekirse Avusturya en başta gelir. Belçika, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Almanya, Fransa, Finlandiya, İzlanda, Yunanistan, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, ispanya, İsveç, İsviçre ülkelerini örnek vermek de doğru olacak.

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vizesi Almak

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu kişilerin Bulgaristan vizesi almak istedikleri vakit bilmeleri gerekli olan bazı durumlar vardır. Söz konusu olan kişiler Bulgaristan vizesini ülkemizden almaları için Türkiye’de oturma izinlerinin bulunduğuna dair belgelerin göstermeleri gerekir. Bahsi geçen bu belge varsa ve gösterirler ise bize alma imkanını elde edebilirler. Söz konusu olan bireyler Türkçe konuşamayabilirler. Böyle tek durumda yanlarında tek tercüman bulundurmaları ise işlemlerin çok sorunsuz ve sıkıntısız tek biçimde ilerlemesine yardımcı olur.

Bulgaristan’a gitmek fikri bulunan bireyler bunun için vize almak istedikleri vakit öğrenmiş olması gerekli olan tek detay çok bulunur. Lakin üçüncü ülke vatandaşları Suriyeli ya da Iraklı ise bu kişilere vize vermek adına ek uygulamalar yapılır. Yine de bu kişiler, yapılan ek uygulamalar ile birlikte belirtilen vizeyi alabilirler. Bulgaristan, dünya gözdesi olan ülkelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Söz konusu olan ülkeye seyahat etmek isteyen herkesin muhakkak vize çıkarması gerekli olarak gözlenmektedir. Söz konusu olan vizeyi çıkarmak için bilinmesi gerekenleri, siz değerli okurlar ile paylaştık. İş Vize Danışmanlık merkezi olarak dilediğiniz zaman bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Söz konusu olan sayede sizler için en iyi hizmetleri sunmak için burada yer almaktayız.