Cezayir Vizesi

Cezayir vizesi almak isteyen kişilerin ilk olarak bu kapsamda gerekli olan tüm bilgileri öğrenmeleri meydana gelir. Bu sayede de vize alma süreçleri insanlar için can sıkıcı olmaktan çıkmaktadır. Cezayir’i seyahat etmek adına vize almayı düşünen bireyler, alacakları Schengen vizesi ile birlikte pek çok ülkeye de seyahat etme imkanını elde olur. Ancak bunun bir anlamı da insanların diğer ülkelere gitmek adına yeniden vize almalarının gerekli yer almaz.

Vize alabilmek ve istedikleri biçimde seyahat etmek isteyen kişilerin bu kapsamda bir danışmanlık hizmeti almaları da büyük bir avantaj olanak sunar. Bu sayede de gerekli olan tüm detaylar ve prosedürler hakkında bilgi sahibi olunur. İş Vize firması ile insanlar vize işlemlerini sorunsuz bir biçimde tamamlama imkanı elde edilir.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir Schengen vizesi almak adına insanların belirli detayları önceden bilmelerinde fayda olur. En çok vize alma süreci içerisinde gerekli olan tüm prosedürlerin bilinmesi olur. Böylece de insanlar herhangi bir sorun yaşamadan vize alma işlemlerini olur.

İnsanlar Cezayir’e gitmek istedikleri zaman kesinlikle vize almaları gerekmektedir. Bu vizelerin alınabilmesi adına da ilk olarak gerekli şartlara uyum sağlamaları önem arz eder. Ancak insanlar vize almak için gerekli şartları sağlıyorlar ise bu kez de gereken prosedürleri tamamlamaları gerekir. Bu sayede de sorunsuz bir biçimde vizeleri alarak istedikleri zaman dilimleri içerisinde seyahatlerini meydana gelir. 

Cezayir Vize Alma Şartları Nelerdir?

Cezayir vize almak isteyen kişilerin bunun için öncelikli olarak belirli şartları sağlamaları olur. Fakat bu şartlar sorunsuz bir biçimde sağlanır ise insanlar vizelerini alarak seyahatlerini meydana gelir. Söz konusu kapsamda vizelerin alınabilmesi adına gerekli olan şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. En az 6 aylık süreli pasaport
 2. Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa
 3. Gerekli maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence
 5. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması…

Cezayir Vize İçin Gerekli Evraklar

 Cezayir vizesi almak isteyen kişilerin bu kapsamda gerekli olan birtakım belge ve evrakları hazırlamaları gerekir. Fakat gerekli olan evraklar eksiksiz bir biçimde hazırlanamaz ise insanlara vizeleri verilmemektedir. Böyle anlarda hazırlanması gereken belgeler ve evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 • Var ise eski pasaportların fotokopileri
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Cezayir vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Denizci vizesi için denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Hollanda firmasından garanti yazısı
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 • 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü

Gerekli bu belge ve evraklar eksiksiz şekilde hazırlanırsa şartların da uygun olması halinde insanlar bu vizeleri olmaktadır. Bu sayede de herhangi bir sorun yaşamadan diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirme imkanını elde edilir.

Cezayir Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Cezayir vize randevusu alınması için insanların Büyükelçilikler ve konsolosluklara gitmeleri gözlenmektedir. Söz konusu konuda dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir durum bulunmaktadır. İnsanların vize için randevularını planladıkları seyahatlerden en az 2 hafta önce almaları olmaktadır. Hatta bu alanların yoğunluk durumlarında değişiklik meydana olur. İşlemleri tam almak adına randevu talebi bulunan kişiler, İş Vize ile iletişime geçerek detayları en ufak bir eksiklik meydana gelmeden olmaktadır.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir vize ücreti konusunda da pek çok araştırma yapılmaktadır. İnsanlar bu ülkeyi seyahat etmek adına öncelikli olarak vize olmaktadır. İstenen vizelerin fiyatlarında ise çeşitli değişiklikler meydana olmaktadır. İstenen türlerinin yanı sıra vize süresi de bu duruma etki gözlenmektedir. Fakat genel anlamda türlerine göre vize ücretleri şu şekilde öne çıkmaktadır;

 1. Ticari vize tipi
 2. Konferans vize tipi
 3. Araştırma vize tipi
 4. Eğitim vize türü
 5. Aile birleşimi vize türü
 6. Öğrenci vize tipi
 7. İngilizce öğrenmek için 3.seviye üniversite öğrencileri için vize tipi
 8. Ziyaret ve turist vize tipi
 9. İstihdam vize türü

Birçok farklı tür ile yer almasından ötürü de bireyler kendileri için en uygun olan süreçleri rahat bir şekilde yapabilmektedir. Birçok farklı kişi kendilerine göre uygun olan fiyatlar ile de vize alımlarını hep yapabilirler.

Cezayir Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir vize almak isteyenlerin bunun için biyometri işlemlerini de sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmeleri ciddi anlamda önem arz etmektedir. Bu işlemler esnasında insanlardan parmak izi ve biyometri fotoğraf gibi çeşitli verilerin alınması olmaktadır. Söz konusu işlemleri esnasında parmaklarda yara ve çizik gibi detayların olmaması olmaktadır. Farklı durumda parmak izi alınamayacağı için vizeler verilmemektedir.

2 yaş sınırı altında olan çocuklar biyometri işlemlerinden tabi olmaktadır. Ek olarak çeşitli sağlık sorunları nedeni ile parmak izi veremeyecek olan kişilerin de bu kapsamda uygun sağlık raporlarını iletmeleri olmaktadır. Farklı durumda bu kişiler de vizelerini alamazlar.

Cezayir Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Cezayir vize alan kişiler, alacakları bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerini de seyahat olmaktadır. Bu anlarda 180 gün periyodunda verilen bu vizeler ile birlikte toplamda 90 güne kadar istedikleri ülkelere istedikleri şekilde seyahatlerini olmaktadır. Schengen vizesi alan kişilerin gidebilecekleri diğer Schengen ülkeleri ise şu şekilde meydana gelmektedir;

 1. İsveç
 2. İtalya
 3. Macaristan
 4. Letonya
 5. Litvanya
 6. Lüksemburg
 7. Malta
 8. Polonya
 9. Portekiz
 10. Slovakya
 11. Slovenya
 12. Yunanistan
 13. Finlandiya
 14. Avusturya
 15. Belçika
 16. Çek Cumhuriyeti
 17. Danimarka
 18. Estonya
 19. Fransa
 20. Hollanda
 21. İspanya

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Cezayir Vizesi Almak

Cezayir vizesi almak isteyen kişiler, Türkiye’de yer alan üçüncü ülke vatandaşları oldukları zaman da bu vizeleri alma imkanları yer almaktadır. Bilinen üçüncü ülke vatandaşlarının sadece Türkiye’de oturma izinlerinin olduğunu gösteren belgesi, gerekli olan evraklar içerisine eklemeleri olmaktadır. Gerekli tüm prosedürler aynı şekilde meydana gelmektedir.

Cezayir’e gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşları arasından Suriye, Irak ve İran kökenli olan üçüncü ülke vatandaşları için durum biraz daha farklı bir hale gelmektedir. Söz konusu kişilerin direk olarak aynı işlemler ile vize almalarına imkan Olmamaktadır. Gerekli bu prosedürlere ek olarak farklı uygulamalar da olmaktadır. Bu yüzden tüm uygulamaları tamamlamaları durumunda vize almaları mümkün hale sokulmaktadır.