Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi almak birçok insanın hayalidir. Söz konusu yer alan ülkeye en çok turistik vize başvuruları olur. Dünyanın en gözde ülkelerinden birisi yer alan Danimarka’ya gitmek için vize çıkarmak gerekir. Söz konusu yer alan vizeyi çıkarmak için bazı şartlar gereklidir. Danimarka temsilcilikleri vize başvurularının 5 ile 15 gün arasında sonuçlandığını söylemek yanlış olmayacak. Sonuçlandırma süresi adına konsolosluk ya da elçiliklerin tek garanti vermediğini söylemek isteriz. Danimarka vizesinin alınması konusunda da bilinmesi gereken detaylar bulunur.

Bireyler bu detaylara hakim olmaları durumunda vize alma işlemlerini çok daha kolay tek biçimde tamamlama imkanını elde ederler. Eğer bireyler Danimarka için Schengen vizesi alırlar ise bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme hakkını kazanırlar. 180 gün periyot ile verilen bu vizeyle birlikte Schengen ülkelerini toplamda 90 güne kadar seyahat etme imkanları bulunur. Danimarka vizesi almayı düşünen bireyler konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirler.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Schengen vizesi nasıl alındığı araştırılan konular arasında yer alıyor. Randevu sonrasında gerekli tüm belgelerin eksiksiz tek biçimde hazırlanması gerekiyor. Belgeler başvuru yapılacak yer alan vize türüne göre değişiklik gösterir. Belgelerini hazır eden bireyin, başvuru merkezinden parmak izi vermek için randevu olması da büyük önem taşır. Vize prosedürüne ayıracak zamanı olmayan bireyler İş Vize Danışmanlık merkezi yetkilileri ile iletişim sağlayabilir. Yetkililer belgelerin tamamlanmasından, randevu alınmasına, parmak izi verme işlemine kadar tüm aşamaları sizin adınıza yakından takip edecektir.

Kişiler problemsiz tek biçimde vizelerini almak isterler ise Danimarka konsolosluğu ile beraber hareket edebilir. Başvuru merkezlerine giderek ve bu alanlar üzerinden başvuru sonrası diğer vize süreçlerini halletmelidirler. Söz konusu yer alan sırada şahısların Danimarka vizesi almak adına gereken tüm detayları eksiksiz tek biçimde yerine getirmeleri gerekir. Vizeyi almak için gereken tüm koşulları sağlayan kişiler, sorunsuz tek biçimde başvuru işlemlerini de tamamlayabilirler. Söz konusu yer alan süreç esnasında insanların çeşitli belgeleri da hazırlamaları gerekir. Tüm koşulların sağlanması ve belgelerin eksiksiz olması durumunda bu vizeyi alabilirler.

Danimarka Vize Alma Şartları Nelerdir?

Danimarka vize başvuru sürecinde bazı şartlar bulunur. Söz konusu yer alan şartlara uymama durumunda Danimarka vizesi sahibi olmanız mümkün değildir. Seyahat tarihine büyük dikkat etmek gerekir. Randevu günü ile seyahat günü arasında 17 gün olma şartı bulunur. Ticari vizelerde şirket çalışanının masrafları şirket tarafından karşılanacağı, antetli kağıda dilekçede belli ediliyor ise banka hesaplarına gerek görülmemektedir.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye oturum kartları seyahat dönüşünden itibaren 105 gün olması gerekir. Vizeli pasaportunuzun elinize geçmesi ile üzerindeki bilgilerin muhakkak kontrol edilmesi gerekiyor. Önemli tek adım yer alan biyometri işlemlerini de problemsiz tek biçimde tamamlayan kişiler, gerekli yer alan belgelerinı teslim ettikleri zaman son derece problemsiz tek şekilde vizelerini alabilirler.

Danimarka Vize İçin Gerekli Belgeler

Danimarka vizesi almak için gerekli bazı belgeler bulunur. Söz konusu yer alan belgelerin eksiksiz tek biçimde hazırlanması Danimarka vizesi alabilmenizi sağlar. Belgelerden herhangi biri bile eksik olur ise Danimarka vizesi çıkarabilmeniz mümkün olmaz. İşte Danimarka vize için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport
 • Danimarka Schengen vize başvuru formu
 • Biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Danimarka Turistik vize talep dilekçesi
 • Mesleki belgeler

Danimarka Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi almak için ilk olarak Danimarka vize randevusu alınması zorunluluğu bulunur. Söz konusu yer alan randevuları almak isteyen kişilerin ilgili alanlara ulaşmaları doğrultusunda işlemler başlayacaktır. Vize almak için Danimarka Konsoloslukları ile iletişime geçmek gerekir. Gerekli alanlara gidilmesi ile beraber insanlar gerekli yer alan başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Başvuru işlemleri sürecinde gerekli şartların sağlanması ve başvurunun sorunsuz biçimde tamamlanması ardından insanlar bu vizeleri alma imkanını elde ederler.

Danimarka Vize Ücreti Ne Kadar?

Danimarka vize ücreti tek hayli merak edilen konular arasında yer alıyor. Dünyanın gözde ülkelerinden birisi olarak karşımıza çıkan Danimarka’ya gidebilmek için vize almak gerekiyor. İnsanlar Danimarka vizesi çıkarmanın şartlarını tek hayli araştırmaktadır. Danimarka vize ücretinin ne kadar olduğu da tek hayli merak edilen konulara arasındadır. Başvuru yapılacak yer alan vize türüne göre vize ücretleri belirlenmektedir. Kısa süreli Schengen vize ücretleriyle uzun süreli vize ücretleri farklılık gösterir. Danimarka vizesi için ödenecek yer alan ücret, konsolosluk harcı, yetkili vize merkezi servis bedeli ve hizmet bedeli vize ücret sürecini kapsamaktadır.

Danimarka Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Biyometri işlemleri için insanlarda biyometri fotoğraf ve parmak izi gibi önemli verilerin alındığını söylemek yanlış olmayacak. Danimarka vize almak isteyen bireylerin kesin olarak bu işlemleri sıfır problem ile geçmeleri gerekir. İşlemler hakkında bilinmesi gereken önemli detaylar ise şunlardır;

 1. İki yaş altındaki çocuklar için parmak izi almak mümkün olmamasından dolayı bu işlemlerden muaf tutulurlar.
 2. Hükümet ve ülke temsilcileri Danimarka’ya gitmek istedikleri zaman bu işlemlere tabi tutulmalarına gerek olmaz.
 3. Vizeler için son 5 sene süresince söz konusu yer alan veriler kabul edilerek saklı tutulur. Kişilerin son 5 sene içerisinde bu vizeyi almışlar ise yeniden işleme tabi tutulmalarına gerek olmaz.
 4. Vize almak isteyen kişiler fiziksel anlamda parmak izi veremeyecek durumda olurlar ise bu kapsamda götürecekleri rapor ile işlemlerden tabi olurlar.
 5. Herhangi tek problemin ortaya çıkmaması adına bu işlemler esnasında parmaklarda kesik, hasar ya da yaralanma bulunmaması gerekir.

Danimarka Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Danimarka vize ile gidilebilecek birçok ülke vardır. Danimarka, dünyanın gözde ülkelerinden birisi olarak karşımıza çıkar. Söz konusu yer alan ülkeye gidebilmek için vize çıkarmak gerekiyor. Söz konusu yer alan vize ile Danimarka ve diğer birçok ülkeye seyahat edebilirsiniz. Toplamda 26 ülkeye Danimarka vizesi ile gidebilmek mümkündür. İşte bu ülkeler:

 • Almanya
 • Slovenya
 • Avusturya
 • Slovakya
 • Avusturya
 • Portekiz
 • Belçika
 • Polonya
 • Çek cumhuriyeti
 • Malta
 • Danimarka
 • Lüksemburg
 • Estonya
 • Letonya
 • Finlandiya
 • Macaristan
 • Fransa
 • Hollanda
 • İtalya
 • Danimarka
 • İsveç
 • Liechtentein

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Danimarka Vizesi Almak

Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu şahıslar Danimarka vizesi almak istedikleri zaman öğrenmeleri gereken önemli detaylar bulunur. Söz konusu yer alan şahıslar Danimarka vizesini Türkiye’de almaları için Türkiye’de oturma izinlerinin bulunduğuna dair belgelerin göstermeleri zorunluluğu bulunur. Bahsi geçen bu belge varsa ve gösterirler ise bize alma imkanını kazanırlar.

 Söz konusu yer alan şahıslar Türkçe bilmiyor olabilir. Böyle tek durumda yanlarında tek tercüman bulundurmaları ise işlemlerin daha sorunsuz ve sıkıntısız tek biçimde ilerlemesine yardımcı olur. Danimarka‘ya gitmek isteyen kişiler bunun için vize almak istedikleri zaman bilinmesi gereken tek detay daha bulunur. Eğer üçüncü ülke vatandaşları Suriyeli ya da Iraklı ise bu kişilere vize vermek adına ek uygulamalar yapılır. Yine de bu kişiler, yapılan ek uygulamalar ile birlikte belirtilen vizeyi alabilirler.