Etiyopya Vizesi

Etiyopya vizesi almak isteyen her kim varsa söz konusu olan alanda gerekli yer alan tüm adımları yerine getirmeleri gerekli görülür. İsteyenler öğrenim hayatı adına isteyenler gezme ya da iş seyahati gibi birçok durumdan ötürü de Etiyopya sınırlarına gidebilirler.

Bunun adına de vize almak her sürecin daha rahat ile hızlı meydana gelmesine olanak sunar. Ne değin detaylar bilinir ile ona göre hareket edilirse istenilen süreçler o değin kolay olmaktadır. Söz konusu yüzden de her bir süreci iyi bilmek kişilerin daha rahat almasına yardımcı gözlenir.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

İnsanlar Etiyopya Schengen vizesi almak adına kişilerin belirli şartları yerine getirmelerinin ardından söz konusu olan alanda bilinmesi gereken tüm detayları bilmeleri gerekli görülür. Bir kişi tüm istenen şartları yerine getiriyorsa söz konusu olan konuda ne yapmaları gerektiğini de ilk olarak öğrenmeleri gerekli görülür. Vize alma sürecinin düzgün olması adına her sürecin iyi bilinmesi gerekli görülür.

Vize alma düşüncesinde yer alan kişiler Vize Cebimde sayesinde daha rahat ilerleyebilmektedir. Söz konusu alanda yer alan yetkili kişiler herkesin daha iyi yönlendirmeler yapılmasına yardımcı gözlenir. Başvuru adına randevu almadan gerekli evrakların hazırlanmasına değinen her alanda destek sunmaktadır. Söz konusu sayede kimse en ufak sorun yaşamadan kendileri adına başvurularını yapabilirler.

Vize almak isteyen kişilerin şartları yerine getirse bile evrakların da eksiksiz yerine gelmesi sağlanıyorsa başvurular kısa sürede olumlu olarak sonuçlanır. Söz konusu anlarda tüm evrakların hazırlanması tüm şartların yerine gelmesi adına dikkat edilmektedir. Vize alma süreci böylece daha kolay bir hal almaktadır.

Etiyopya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Etiyopya vize alma düşüncesinde yer alan kişilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekli görülür. Söz konusu şartlar;

 1. En az 6 aylık süreli pasaport
 2. Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa
 3. Gerekli maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence
 5. Bilgilerin eksiksiz ile doğru olması…

Gibi yukarıda yer alan şartları yerine getiren bireyler diledikleri zaman başvurularını yapabilirler. En ufak bir şartta dahi eksik olursa kişilerin başvuruları sorun olabilir. Söz konusu yüzden de ilk olarak şartları yerine getirmek gerekli görülür.

Etiyopya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Etiyopya vizesi almak adına başvuru yaparken kişilerin gerekli evrakları hazırlamaları gerekli görülür. Evraklar ne değin dikkatli ile sorunsuz hazırlanırsa başvuruların kabul olma oranları da o değin hızlı olmaktadır. Söz konusu yüzden de kişilerin dikkatli hareket etmeleri gerekli görülür. Genel anlamda yapılacak ile gerekli yer alan evraklar;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. Finansal durumu gösteren belgeler
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 6. Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 7. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 8. Şoför vizesi alacaklar adına teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 9. Vize ücretinin ödeme dekontu
 10. Etiyopya vize başvuru formu
 11. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 12. Biyometrik fotoğraf
 13. Ulaşım adına rezervasyon bilgileri
 14. Nüfus cüzdan fotokopisi
 15. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 16. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 17. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 18. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 19. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 20. Kamu personelleri adına görev yapılan yerden alınan yazı
 21. Öğrenciler adına öğrenci belgesi ile sponsor bilgileri
 22. Denizci vizesi adına denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Etiyopya firmasından garanti yazısı

 Etiyopya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Etiyopya vize randevusu alınması adına belirli yer alan şartların yerine getirilmesi gerekli görülür. Daha hızlı ile rahat randevu almak isteyen kişiler İş Vize sayesinde işlemlerini daha hızlı ile rahat yerine getirebilirler. Söz konusu konuda yurtdışına çıkma düşüncesinde yer alan kişiler daha rahat bir şekilde işlemlerini yapabilirler. Söz konusu yüzden de anında iletişime geçmek yeterli olmaktadır.

Bir yandan da vize alma işlemleri adına Ankara sınırlarında bulunan Etiyopya Büyükelçiliklerine giderek VFS global kapsamında bulunan Ankara, İzmir, İstanbul, Gaziantep sınırlarında yer alan ofislere gidilme şartı vardır. Ardından başvurular daha kolay meydana gelmektedir.

Etiyopya Vize Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya vize ücreti her ülke adına farklı olabilirken kişilerin belirli detaylara dikkat etmeleri gerekli görülür. Çünkü ülkelere kaç günlük vize alınacak olmasından hangi ülke adına alınacak olduğuna göre farklılıklar gözlenir. Genel olarak vize adına belirlenen ücretler;

 1. Ticari vize tipi
 2. Konferans vize tipi
 3. Araştırma vize tipi
 4. Öğrenci vize tipi
 5. İngilizce öğrenmek adına 3.seviye üniversite öğrencileri adına vize tipi
 6. Ziyaret ile turist vize tipi
 7. İstihdam vize türü
 8. Eğitim vize türü
 9. Aile birleşimi vize türü

Etiyopya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Etiyopya vize alırken biyometri işlemlerinin yapılması gerekli görülür. Parmak izi gibi farklı uygulamalar gibi birçok farklı detay yer alır. Bunların genel olarak incelemesi yapılırken;

 1. 2 yaş altında yer alan kişiler
 2. Hükümetle ülke temsilcileri
 3. Son 5 yılda yapılan vize işlemleri olanlar
 4. Fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olmak
 5. Bir hata olmaması adına parmaklarda kesik, hasar ya da yaralanma olmaması

Yukarıda yer alan şartlar varsa kişiler söz konusu olan işleme tabi olmak zorunda değillerdir. Söz konusu yüzden de geri kalan kişiler rahatlık ile tabi olabilirler.

Etiyopya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Etiyopya vize alan kişiler hangi ülkelere gidebilecek olduklarını da merak eder. Bir kere Schengen vizeleri almalarının ardından seyahat edebilecek yer alan ülkeler;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. Etiyopya
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Etiyopya Vizesi Almak

Etiyopya vizesi almak düşüncesinde yer alan kişilerin gerekli yer alan şartları bilmeleri ile buna göre hareket etmeleri de gerekli görülür. Böyle anlarda vizelerin ülkemizden alınabilmesi adına oturma izinlerinin olduğuna dair belgeler gerekli olmaktadır. Söz konusu tarz yer alan belgeler varsa da gösterimlerin yapılması ardından vize almak adına hak kazanabilirler. Söz konusu alanda yer alan kişiler Türkçe bilmiyor olduğu adına de yanlarında tercüman ile gitmeleri sürecin daha rahat olmasına da yardımcı olacaktır.

Etiyopya’ya gitmek isteyen kişiler belirli detayları bilerek bunları göz ardı etmeden de hareket etmeleri gerekli görülür. Üçüncü ülke vatandaşı yer alan kişiler Suriyeli ya da Iraklı olabilecekleri gibi bunlar ek uygulamalara da tabi olacaktır. Yapılan söz konusu olan ek uygulamalar ardından vize alımları da daha kolay gözlenir.