İspanya Vizesi

 İspanya vizesi alma şartları güncel olarak birtakım farklılıklara uğramış olabilir. Gerek sağlık koşullarının belirli şartlara dayanmış olması gerekse daha farklı işlemlerin genel olarak güncellenmiş olması bazı değişikliklere sebebiyet verebilir. Bunun için İspanya vizesi almak için İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ile detaylı bir görüşme halinde olmak faydalı olacaktır. İş Vize sizlere İspanya vize evrak hazırlığı sırasında hem çok büyük bir destek olur hem de İspanya vizesi için hazırlamak zorunda olduğunuz evraklara göz atarak kontrolünü sağlar. Ayrıca başvuru sürecinizde her an her saniye yanınızda bulunacağı için herhangi bir aksilik çıkma durumunda bile anında müdahale etme şansına da sahip olacaktır. Bunun yanı sıra İspanya için yapmış olduğunuz vize başvurusunun takibini yapmak için de İş Vize, vize danışmanınız son derece etkin bir rol oynar ve bu vizenin size bir an önce ulaşmasını sağlar.

 İspanya vizesi alma koşulları ve İspanya vizesi alma süreci hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olmanıza yardımcı olacak olan bu danışmanlık hizmetleri merkezi ilk olarak sizinle bir takım belirlemeleri yapmak durumundadır. Bu noktada belirlemeniz gereken en önemli şey vizenizin İspanya ülkesinde ne gibi koşullar için kullanılacak olması olacaktır. İspanya vize başvurusu sırasında size sorulacak olan soruların bazılarında İspanya vizesi için hangi türü tercih edeceğiniz ile ilgili detaylar barınır. Bunun için İspanya ülkesine vize başvurusunda bulunmadan hemen önce vize türü seçeneklerini gözden geçirmeniz son derece gerekli olacaktır.

 İspanya Vize Çeşitleri Nelerdir?

 İspanya vize çeşitleri nelerdir? Şeklinde bir soru sorarak İspanya vize türleri hakkında bilgi edinmek İspanya vize başvurusu yapmak adına temel bir işlem olacaktır. İspanya vize çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

 • İspanya eş, dost, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
 • İspanya turistik vize
 • İspanya eğitim ve staj vizesi
 • İspanya iş vizesi
 • İspanya ticari vize
 • İspanya kültür vizesi
 • İspanya konferans ve seminer vizesi
 • İspanya transit geçiş vizesi
 • İspanya spor müsabakaları vizesi

 Yukarıdaki maddelerden de anlayabileceğiniz gibi İspanya ülkesine gidiş sebebinize bağlı olarak vize alma seçenekleri de değişkenlik gösteriyor. Yani doğal olarak İspanya ülkesine neden gittiğinizi bir şekilde İspanya büyükelçiliğini açıklamak durumunda kalıyorsunuz. Üstelik ayrıca vize seçenekleri içerisinde herhangi bir vize türünü duruma göre tercih ettiğiniz zaman çok daha avantajlı fırsatlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığı zaman da tercih edeceğiniz vize türü bu seyahat için son derece önemli bir rol oynuyor.

 İspanya vize türlerinin süreleri de vize türüne bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Genel olarak İspanya vizeleri için 90 günü aşmayan sürelerden söz etmek mümkündür. Uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak ikiye ayrılan vize süreleri vardır. Bu bağlamda en önemli şey sizin bu ülkede ne kadar süre kalmaya karar vermiş olacağınızdır. Duruma göre İspanya uzun süreli ya da kısa süreli vizeler alabilirsiniz.

 İspanya vize türleri kapsamında aynı zamanda İspanya ülkesine bir vize süresi boyunca kaç kez gidip geleceğinizin de belirlenmiş olması söz konusu olacaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü bu noktada size iki tür vize seçeneğinden daha söz edeceğiz. İspanya çok girişli vize ve İspanya tek girişli vize halinde vizenizin süresi boyunca kullanabileceğiniz farklı giriş seçenekleri de mevcuttur diyebiliriz.

 İspanya Vizesi Schengen Midir?

 İspanya vizesi Schengen midir? Kapsamında da çok fazla soru sorulmaya devam etmektedir. İspanya Ülkesi için yapılacak olan bir vize işleminde Schengen vize türünü tercih ettiğiniz zaman diğer bütün Schengen ülkelerine İstediğiniz şekilde giriş çıkış yapma hakkına da sahip olacaksınız. Bu sebepten dolayı Schengen vizesi aldığınız zaman İspanya ülkesine giriş çıkıştan ziyade farklı ülkelere de gitme hakkı ve ayrıca transit geçiş hakkı da alacağınız için son derece avantajlı olacaksınız.

 İspanya Schengen vizesi almış olan umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ilk olarak İspanya ülkesine giriş yapıp daha sonra istedikleri şu an gel ilkesine uçabilirler.

 İspanya Schengen vizesi kapsamında merak edilen konular arasında en çok İspanya Schengen vizesi ile Almanya’ya gidilir mi ya da İspanya Schengen vizesi ile nerelere gidilir? Gibi sorular vardır. İspanya Schengen vizesi ile Schengen bölgesine bağlı olan; İspanya başta olmak üzere Danimarka, Litvanya, Polonya, Malta, Norveç, İsveç, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Lüksemburg, Fransa, İsviçre, Hollanda ve Portekiz gibi daha pek çok ülkeye gidilebilir. Bu ülkeler arasında giriş çıkış yaparken sanki tek bir ülkeye giriyormuş gibi herhangi ayrı bir vize gerekli olmaz.

 İspanya Schengen Vizesi Zor Mu?

 İspanya Schengen vizesi zor mu konusu da pek çok kişi tarafından bu vize ile ilgili merak edilen konular arasında yer alır. İspanya ülkesine vize almak isteyen umumi pasaport sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı; vize işlemlerini başlatmak için bir takım gerekliliklere tabi tutulacaktır. Bunları kısaca açıklayacak olursak ilk başta bir başvuru sürecinden geçmesi ve bu başvuru sürecini başarıyla tamamlaması çok önemlidir diyebiliriz.

 İspanya vize işlemleri için İspanya vize başvuru formunun ön kaydını doldurmak ilk seçenektir. Daha sonra İspanya vize başvuru formunu tam olarak doldurduğunuz zaman verilecek olan evrakların bu formdaki değerlendirmelerle birbirini tutması son derece büyük bir önem taşır. Son olarak da İspanya vize talep dilekçesinden söz edeceğiz. İspanya vize talep dilekçesinde İspanya ülkesine neden gidiyorsunuz? Bu ülkede ne gibi faaliyetler gerçekleştirme amacınız var ya da bu ülkeye gitmek için geçerli herhangi bir gerekçe sunulmak zorundadır. Bütün bu işlemlerin başarıyla tamamlanması halinde İspanya Schengen vizesi almak düşündüğünüzden çok daha kolay olacaktır.

 İspanya Vize Randevu İşlemi

 İspanya vize randevu işlemi için İspanya Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminden İş Vize danışmanızın da yardımıyla ön kayıt oluşturabilirsiniz. Bu ön kayıtta İspanya vize randevusu alarak en kısa süre içerisinde vize işlemlerinizin başlatılması için talepte bulunabilirsiniz. İspanya Büyükelçiliği tarafından İspanya vize randevusu almak İspanya vizesi başvuru sürecini başlatmak adına ilk şarttır.

 İspanya Vizesi İçin Neler Gerekli?

 İspanya vizesi için neler gerekli sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz;

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • İspanya vize talep dilekçesi
 • İspanya seyahat belgeleri
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • İspanya vize başvuru formu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Emekliler için emekli kimlik kartı öğrenciler için ise öğrenci kimlik kartı ya da öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanının renkli fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgesi
 • En az 3 aylık hesap özeti gösteren bir banka kartı

 İspanya vize evrakları olarak belirtilen tüm bu evrakların pasaport ile birlikte İspanya Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimine ibraz edilmesi gerekli olacaktır.

 İspanya Vize Ücreti Kaç TL?

 İspanya vize ücreti kaç TL sorusu da bu konu ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biridir. Ancak bu soru için sadece bir tane yanıt vermek yeterli olmayacaktır. Çünkü İspanya vize çeşitleri farklı fiyat oranlarında belirlenecektir.