İsrail Vizesi

İsrail Vizesi

 İsrail vizesi özellikle 3 dinin kutsal yerleri olan Kudüs için alınabilecek bir vize olduğu için ayrı bir önem taşır. Çünkü dini bir seyahat amacıyla Kudüs gibi kutsal bir yere gitmek isteyen kişiler oldukça fazla olmakla birlikte bu ülkenin vize verme konusunda ne kadar seçici olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ayrıca Kızıldeniz’in Kuzey kıyısında yer alan bu ülke için özellikle Tel Aviv son derece büyük bir değer taşıyıp pek çok kişinin farklı amaçlarla gitmek istediği yerler arasında ilk sıralarda görülmektedir. Tabii ki Tel Aviv için seyahat etmek isteyen kişilerin beyaz kent adıyla ünlü olan ve çeşitli müzeler barındıran bu şehre bir takım farklı amaçlarla da gitmesi gerekebilir. Eğer ki İsrail ülkesine gidecekseniz belki de Tel Aviv turistik amacınıza biraz daha uygun bir kent olabilir Ve bu konuda mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekir. İslam ülkesi olarak geçen İsrail gece hayatı açısından Tel Aviv tercihler arasında yer almakla birlikte aynı zamanda aile ziyareti ya da dini bir ziyaret gerçekleştirmek için de son derece olanaklı bir ülkedir. Bu sebepten dolayı da İsrail ülkesi için bir vize başvurusu yapılırken vize türü son derece büyük bir önem taşıyacaktır.

 İsrail vizesi almak isteyen kişilerin ayrıca sadece seyahat kategorileri ile ilgili değil aynı zamanda bir takım farklı seçeneklerden de yararlanabileceği ve bu noktada son derece büyük ölçüde dikkat etmesi gereken şeyler olduğunu bilmesi lazım. Bu sebepten dolayı da İsrail ülkesine almak için bir vize başvurusunda bulunmak isteyen turist adaylarının doğru bir şekilde yönlendirilmesi gerekir. Neden diye soracak olursanız bazı durumlar söz konusu olduğu zaman İsrail ülkesinin kesinlikle vize vermediği ve vize şartları çok zor olmadığı halde bazı durumlara ciddi anlamda hassas davrandığını söylemek mümkün olacaktır. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları bu noktada sizlere yardımcı olacak ve İsrail vize şartları hakkında da gerekli olan yönlendirmeleri doğru bir şekilde yapacaktır.

 İsrail’in Vize Vermediği Ülkeler

 İsrail’in vize vermediği ülkeler İsrail vize koşulları kapsamında son derece büyük bir önem taşımakta ve mutlaka bilinmesi gerekmektedir. Çünkü İsrail ülkesi sadece vize vermediği ülkelerle ilgili değil aynı zamanda bu ülkeye seyahat etmiş olan kişilerle ilgili de bir takım hassasiyetler gösterecektir. Suriye, Lübnan Arabistan, Libya, sudan, İran ve Yemen gibi bir takım ülkelerle politik bağlamda bir sorunu olan İsrail ülkesi kesinlikle bu ülkelerin vatandaşlarına ve aynı zamanda daha önce bu ülkelere seyahat etmiş olan kişilere vize vermemektedir. Yakın bir zamanda söz konusu olan bu ülkelere seyahat etmişseniz yeni bir pasaportla İsrail vize başvurusu yapmak her zaman için çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Aksi bir durum söz konusu ise yani daha önce söz konusu olan bu ülkelerden hiçbir şekilde vize almamışsanız eski pasaportlarınızın da vizeli bölümlerini fotokopiye çekip bu ülkeye kanıt olarak gösterebilirsiniz ve bu daha kolay bir şekilde vize almanıza yardımcı olur.

 İsrail Vizesi Randevu

 İsrail vizesi randevu için online giriş işlem gerçekleştirerek İsrail Başkonsolosluğu ile bağlantı kurmak gerekli olacaktır. İsrail vizesi ön bilgilendirme formu doldurmak suretiyle İsrail Başkonsolosluğu için bir ön başvuru yapmak mümkün olur ve neticede direkt olarak İsrail’e vize randevusu alabilirsiniz.

 İsrail Vize Başvuru Formu

 İsrail vize başvuru formu esasında son derece önemli bir işlem olup bu evrakın İsrail Başkonsolosluğu vize işleri biriminin bütün sorularına cevap vermesi gerekiyor.

 İsrail Vize Talep Dilekçesi

 İsrail vize talep dilekçesi İsrail ülkesine seçmiş olduğunuz bir vizenin belirtilmesi ile son derece büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte İsrail vize talep dilekçesinde mutlaka bu ülkeye giriş çıkış için planlanan bütün tarihler verilmeli ve uzun ya da kısa süreli bir seyahat olup olmadığı açık bir şekilde ifade edilmelidir.

 İsrail Başkonsolosluğu için yazılması gereken bu talep dilekçesinde İsrail ülkesinde gerçekleştirilmek istenen faaliyetler belli bir esasa dayalı bir şekilde belirtilmeli ve finans açısından da uygunluk gösterilmelidir. Genel olarak İngilizce bir şekilde yazılabilecek olan bu dilekçe Arapça olarak da yazılabilir. Bu noktada önemli olan şey her zaman için belirtilen hususların açık ve net bir ifade kullanılarak yazılmış olması ve aynı zamanda da geçerli bir sebep belirtmek olacaktır.

 İsrail’e Hangi Vize Alınır?

 İsrail’e hangi vize alınır şeklinde bir soru sorarak aşağıdaki listeye bağlı olarak bir değerlendirme yapmanızı tavsiye ederiz;

·        İsrail turistik vize

·         İsrail din adamı vizesi

·         İsrail kültürel vize

·         İsrail ticari vize

·         İsrail konferans vizesi

·         İsrail sporcu vizesi

·        İsrail öğrenim vizesi

·         İsrail ziyaretçi vizesi

 İsrail vizesi için gerekli görülen vize kategorisi seçildikten sonra hangi işlemin uygulanması gerektiğini ve hangi belgelerin hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

 İsrail Vize İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekir?

 İsrail vize işlemleri için hangi evraklar gerekir konusunu şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır;

·         İsrail vizesi başvuru formu

·        İmza örneği ve parmak izi

·         Ön bilgi formunun çıktıları

·         T.C kimlik çıktıları

·         İsrail vize talep dilekçesi

·        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

·         2 adet biyometrik foto

·         Medeni durumunuza göre evlilik cüzdanı

·         En az 3 aylık banka hesap dökümleri

·         Opsiyonlu seyahat sağlık sigorta poliçesi

·         İş yeri çalışma belgeleri

·         Güncel pasaport

 İsrail vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla yukarıda belirtmiş olduğumuz belgelerin tam olarak hazırlanmış olması ve güncel olmaları gerekiyor. İsrail Başkonsolosluğu vize çeşitlerine göre farklı belgeler isteyeceği için bu konu hakkında mutlaka İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile daha detaylı bir görüşme gerçekleştirmek turist adayları açısından son derece büyük bir fayda sağlayacaktır.

 İsrail Vize İşlemleri Kolay Yapılabilir Mi?

 İsrail vize işlemleri kolay yapılabilir mi konusu ile ilgili olarak İsrail Başkonsolosluğu için bir değerlendirme yapacak olursak vize işleri birimi tarafından belgelerin doğruluğu kanıtlanması önemlidir diyebiliriz. Çünkü bu belgeler eksiksiz ve tam bir şekilde konsolosluğa ulaştığı sürece ve aynı zamanda belirtmiş olduğumuz ülkelerin vizelerinin de pasaportta yer almaması halinde son derece kolay bir şekilde İsrail’e vize işlemi yapılabilir.

 İsrail Vize İşlemleri Kaç Günde Yapılır?

 İsrail vize işlemleri kaç günde yapılır konusunda değerlendirme yapmak için İsrail ülkesinden hangi vizeye başvurmuş olduğunuzu da öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için İsrail vize işlemlerinin genel kapsamda ne kadar bir zaman aldığını tahminen yanıtlayabiliriz. Zaten belgelerin pek çoğunun genel olarak e-devlet sistemi üzerinden alınması mümkün olduğu için bu işlemler 3 ya da 4 gün sürebilir.

 İsrail Vizesi İçin Ücretlendirme Nasıl Yapılır?

 

 İsrail vizesi için ücretlendirme nasıl yapılır şeklinde bir soru sormak her zaman için direkt olarak İsrail vize ücretleri nedir şeklinde bir soru sormaktan daha mantıklı olacaktır. Çünkü İsrail vize çeşitleri genel olarak İsrail vize ücretlerinin belirlenmesinde ciddi bir rol oynar ve bunu mutlaka İş Vize ile tartışmanız gerekir.