Litvanya Vizesi

Litvanya Vizesi

 Litvanya ülkesinde yapmayı planladığınız bir seyahat için Litvanya vizesi almak bazı pasaportlar söz konusu olduğu zaman zorunlu bir hale gelecektir. Bu pasaportlardan daha sonra zaten söz edeceğimiz için şu anda Litvanya vizesi almak üzere bir turist adayının yapması gereken bir takım işlemlerden söz ederek konumuza hızlıca bir giriş yapmak istiyoruz.

 Eğer ki Litvanya ülkesinde gezilip görülecek yerleri merak ediyorsanız ya da Litvanya ile bir iş yapıyorsanız bu konularda farklı kategorilere sahip pek çok vize seçeneğinden yararlanarak bu ülkeye bir vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Aklınıza gelip gelebilecek daha pek çok sebepten dolayı Litvanya ülkesine bir seyahat planınız varsa bu noktada ilk başta bir vize danışmanlık firması ile görüşme sağlayıp ciddi anlamda neler yapabileceğinizi konuşmanız lazım.

 Litvanya vizesine başvuruda bulunacak olan bir turist adayının başvuru evrakları için önemli bir dosya hazırlaması gerektiğini söyleyebiliriz ve bundan sonraki süreçte de Litvanya vizesi almak üzere olan kişilerin yapması gereken pek çok başvuru işleminden söz ederek devam edebiliriz.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Litvanya seyahati için başvuruda bulunacak olan turist adaylarına 7/24 hizmet vermek suretiyle vize için gerekli bütün yolları bulacaktır. Öncelikle Litvanya ülkesinden alacağınız vizenin türüne karar vererek İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile birlikte hareket edip bir an önce işe koyulsanız iyi olur. Zira bir takım işlemleri yapmak için bazı ilgili makamlara gitmeniz ve buralardan gerekli olan belgelerin çıkmasını da beklemeniz gerekebilir.

 Litvanya Başkonsolosluğu Vize Randevuları

 Litvanya Başkonsolosluğu vize randevuları Litvanya vize işleri birimine yapılacak olan ilk işlem olarak karşımıza çıkar. Litvanya vizesi ön bilgi formu doldurarak Litvanya ülkesine seyahat etmek isteyen turist adaylarının bir takım bilgileri alınarak konsoloslukta incelenir. Litvanya vizesi online randevu olarak bu işlem çok kısa sürer ve hızlıca birimlere iletilir. Neticede Litvanya ülkesi için bir vize randevusu duruma bağlı olarak verilir ve hangi gün resmi olarak işlemlerin başlatılacağı kararlaştırılmış olur.

 Litvanya Vize İşlemleri Nasıl İlerler?

 Litvanya vize işlemleri nasıl ilerler konusu ile ilgili olarak Litvanya başkonsolosluğunun lise politikası kapsamında yürütmekte olduğu işlemler ilk başta randevu ile başlar. Litvanya vizesi için konsolosluğun uygun görmüş olduğu tarihte resmi bir işlemlerin başlatılması üzerine ilk başta konsoloslukta parmak izi ve imza örnekleri alınacaktır. Bu işlemin ardından Litvanya başkonsolosluğuna bir vize başvuru formu doldurularak ardından vize talep dilekçesi yazılır. Son olarak da belge hazırlıkları yaparak Litvanya vize başvurusu tamamlanır. Ancak şöyle de bir durum vardır ki Litvanya vize işlemleri kapsamında yapacağınız bütün bu işlemler bir takım genel kurallarla belirtilmiştir ve mutlaka izlenmesi gereken bir yol söz konusu olacaktır.

 Litvanya Vizesi İçin Hangi Pasaportların İşlem Yapması Gerekiyor?

 Litvanya vizesi için hangi pasaportların işlem yapması gerekiyor konusu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapılacaksa bu noktada mutlaka Litvanya vize politikası tam anlamıyla öğrenilmek zorundadır. Çünkü Litvanya vize politikasına bağlı olarak genellikle belirli ülkelerin bir takım pasaportlarına bazı ayrıcalıklar yapılabilir.

 Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlar zaten verilirken bir takım özelliklerden geçtikleri için değerlendirmeleri yapılmış olup vize işlemleri için de gerekli kriterleri sağladıkları düşünülür. İşte tam olarak bu sebepten dolayı da resmi pasaportların Litvanya Başkonsolosluğu vize işleri biriminde herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmadan 180 güne 90 gün süre içerisinde verildiği bilinmektedir. Ama umuma mahsus pasaportların genel anlamda Litvanya ülkesine giriş yapmak maksadıyla mutlaka vize işlemi uygulaması son derece büyük bir önem taşır.

 Litvanya ülkesinin Schengen kapsamında değerlendirilmesi yapıldığı için bu noktada mutlaka umuma mahsus pasaportların Litvanya ülkesine seyahat edebilmesi için Schengen vizelerinin olması gerekiyor. Eğer ki Schengen vizeleri varsa umuma mahsur pasaport sahiplerinin de herhangi bir işlem uygulaması yapmadan 90 gün kadar yani Schengen vizesinin zamanı dolana kadar bu ülkede konaklama yapmaları mümkün olacaktır diyebiliriz.

 Litvanya Vizesi İşlem Evrakları Neler?

 Litvanya vizesi işlem evrakları neler diye soracak olursanız Litvanya Başkonsolosluğu vize işleri birimi tarafından yapılmış olan açıklamalara göre aşağıdaki listeden söz etmek mümkün olacaktır.

*  Litvanya vizesi ön bilgi formunun çıktıları

*  T.C kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopileri ve tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri

*  Litvanya vizesinin işlenebileceği alana sahip olan en az 6 ay ile bir yıl arası geçerliliği bulunan güncel bir pasaport

*  Eğer varsa eski pasaportların vize işlenmiş bölümlerinin fotokopileri

 * 2 adet 35 ve 45 milimetre çapına sahip olan beyaz fon üzerine en az 6 ay önce çekilmiş bir biyometrik fotoğraf

*  Litvanya Başkonsolosluğu için yazılmış olan bir vize talep dilekçesi

 * Litvanya vizesi başvuru formu çıktısı

*  Parmak izi ve imza örnekleri

*  En az 6 ay içerisindeki tüm harcamaları ve giriş çıkışları gösteren detaylı ve banka onaylı bir hesap cüzdan dökümü

*  Hesabınızda Litvanya seyahatinin bedelini ödeyebilecek ölçüde para olduğuna dair bir banka hesap özeti

*  Litvanya ülkesinde konaklama yapılacak olan yerin detaylı bir adresi ve giriş çıkış tarihlerinin de olduğu önceden ödemesi yapılmış olan rezervasyonu

*  Gidişle dönüş olmak üzere alınmış olan uçak biletleri

 Litvanya Vize Çeşitleri Nelerdir?

 Litvanya vize çeşitleri nelerdir konusu ile ilgili olarak Litvanya ülkesinden alacağınız vize tipinin seyahat amacınız ile doğrudan bir uygunluk göstermesi gerekli olacaktır. Bu aşamada önemli olan şey tamamen hangi sebepten dolayı Litvanya ülkesine bir seyahatte bulunmak istediğiniz olacaktır.

 Litvanya vize çeşitleri için Schengen vizesinden çok fazla söz etsek de Schengen vizesinin belli kurallar çerçevesinde verilmesi pek çok kişinin gözünü korkutan bir durum olarak düşünülmüştür. Bu sebepten dolayı da Litvanya ülkesinin diğer vize türleri incelenmesi gereken vize türleridir. Litvanya Başkonsolosluğu bu noktada Litvanya ülkesine gezi amacıyla gitmek isteyen turist adaylarının turistik vize kullanmasını tavsiye eder.

 Litvanya ülkesinden ticari bir işlem yapmak isteyen ya da bu ülkede çalışmak isteyen kişiler de farklı pek çok vize tipleri ile bu ülkeye gidebilir. Bu noktada akıllara Litvanya kısa süreli iş vizesi ve Litvanya ticari vize gibi vize tipleri gelir.

 Avrupa ülkelerinin pek çoğu gibi Litvanya ülkesine de öğrenciler son derece büyük bir ilgi göstermektedir. Bu sebepten dolayı da Litvanya Erasmus vizesi olarak anılabilecek olan Litvanya eğitim ve staj vizesi ya da Litvanya öğrenci vizesi şeklinde vize türleri mevcuttur. Litvanya ülkesinde gerçekleşecek olan fuar ve etkinlikler içinse farklı vize türleri mevcutken aynı zamanda spor müsabakaları için lisans alarak bir takım vize işlemleri yapılabilir. Bütün bunların yanında Litvanya vize çeşitleri için farklı pek çok kategoriden söz edecek olursak bu liste daha da uzar gider. Tam olarak Litvanya vize türleri hakkında İş Vize ile görüşme sağlamak her zaman için daha faydalı olacaktır diyebiliriz.

 Litvanya Vize Ücreti

 Litvanya vize ücreti için Litvanya vize çeşitleri ve farklı durumlar söz konusu olabilir. İş Vize’den daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.