Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi

 Budapeşte seyahatleriniz için Macaristan vizesi almak istiyorsanız elinizi çabuk tutun deriz. Neden diye soracak olursanız Macaristan ülkesine yapacağınız vize başvurusunun belli evrak kriterleri ve bir süre incelenmesi gerektiği için belli bir zaman zarfına da ihtiyaç duyulması söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da genel olarak bu işlemlere önceden başlamak ve tatil planınızı daha geniş bir zaman zarfına yaymak her zaman için faydalı olacaktır.

Buda Kalesi, Zincir Köprü ya da Macaristan’da birbirinden güzel manzaralara sahip olan manzara izleme noktaları için Macaristan vizesi almadan önce araştırmalar yapıp bu konu ile ilgili olarak bir takım planlarınızı önceden yapmakta fayda vardır diyebiliriz. Genel olarak bütün bu aktiviteler ve görülmesi gereken mekânlar bir yana öte yandan da vize işlemlerini nasıl halledeceksiniz konusunda da bir takım bilgiler toplamanız gerekiyor. İşte tam olarak bu noktada sizlere mutlaka vize işlemlerinizde önemli bir yardımcı gerekecektir. Tabii ki de sizlere bu aşamada Macaristan vizesi konusunda deneyim sahibi olan bir vize danışmanlık firmasından söz edeceğiz.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Macaristan’a gitmek üzere bir plan yapan turist adaylarına 7/24 ulaşılabilir bir şekilde yardımcı olur. Macaristan vizesi için işlemler İş Vize’den sonra hiç bu kadar kolay olmamıştı diyebiliriz. Neden diye soracak olursanız Çünkü İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Macaristan ülkesinde konaklama yapacağınız yerlerden tutun seyahat belgeleri kapsamında Macaristan uçak biletlerinize kadar bütün planlamanızı yapabilir. Bu noktada yakın bir zamanda Macaristan ülkesine bir seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız ve Schengen vizesi olmayan bir umum olmazsa pasaport sahibi bir turist adaysanız bir an önce Macaristan vizesi almak üzere İş Vize ile iletişime geçiniz.

 Macaristan Vize İşlemleri İçin Hangi Pasaportların İşlem Uygulaması Yapması Gerekiyor?

 Macaristan vize işlemleri için hangi pasaportların işlem uygulaması yapması gerekiyor sorusuna Macaristan vize politikasını açıklayarak giriş yapabiliriz. Bu noktada Macaristan ülkesine vize başvurusunda bulunması gereken pasaportlar her zaman için sadece umuma mahsus pasaportlar oluyor. Şayet resmi pasaportlar adı altında geçen hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlar ayrıcalıklı tutulup Macaristan ülkesine 6 ay içerisinde 90 gün boyunca girme hakkına sahip olan pasaportlardır. Bu pasaportların genel olarak herhangi bir işlem yapması gerekmemekte ve Macaristan ülkesi sınırları içerisine çok kolay bir şekilde giriş çıkışları yapılmaktadır. Ancak Macaristan ülkesine umuma mahsus bir pasaport ile akraba ve aile ziyareti ya da ticari veya turistik bir seyahat gibi herhangi bir şekilde girmek istiyorsanız mutlaka vize işlemi uygulamanız gerekir.

 Avrupa Birliği Schengen vizesi kapsamında yapılacak olan değerlendirmelere de bakacak olursak Macaristan’ın bir Schengen bölgesi olması işleri değiştirir ve umuma mahsus pasaport sahiplerinin de Schengen vizeleri varsa bu ülkeye seyahat etmeleri kolaylaşır. Genel olarak Schengen vizesinin süresi 90 günle sınırlıdır ve 90 günlük bir süresi henüz bitmemiş olan Schengen vizesi kullanarak umuma mahsus pasaport sahipleri bu ülkeye son derece kolay bir şekilde giriş çıkış ve konaklama şansına sahip olacaktır.

 Macaristan Vizesi İçin Randevu Kayıtları

 Macaristan vizesi için randevu kayıtları ön bilgi formu ile yapılan bir başlangıçla turist adaylarına mecburidir. Bu sebepten dolayı da turist adaylarının vize randevusu alması için Macaristan ön bilgi formu doldurarak e-posta adresleri üzerinden mail atıp Macaristan Başkonsolosluğu vize işleri birimi ile bir irtibata geçmesi yeterli olacaktır.

 Macaristan Schengen Vizesi

 Macaristan Schengen vizesi kapsamında Macaristan ülkesinin vize işlemlerinin Schengen kuralları içerisinde yapılması gerekiyor. Ancak bu işlemin doğru bir şekilde uygulanması ve turist adaylarının Macaristan Schengen vizesi verilmesi amacıyla direkt olarak belirli bir Kriter aranacaktır. Macaristan vize ön başvuruları tamamlandıktan sonra bu başvuru Schengen vizesi için yapılmışsa mutlaka turist adaylarının belli bir gelir düzeyinin üzerinde olması ve aynı zamanda da herhangi bir şekilde yüz kızartıcı suç işlememiş olduklarından emin olunması gerekiyor.

 Bütün bunları bir takım evraklarla kanıtlaması gereken turist adayları belirli kriterlere sahip olurlarsa Schengen vizesi almaya hak kazanıp Macaristan ülkesi de dâhil olmak üzere ve Macaristan ülkesinden başlamak şartıyla pek çok Avrupa ülkesine giriş çıkış yapabilirler.

 Macaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

 Macaristan vize başvuru evrakları nelerdir hususunda Macaristan vizesi için gerekli olan işlem uygulamaları belirli şartlar altında sürdürülmektedir. Bu aşamada Macaristan vizesi için gerekli olan evraklar kapsamında sizlere belirli bir liste hazırlamış bulunmaktayız ve bu listeye istinaden vize evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

·         Macaristan vizesi ön bilgi formunun çıktısı

·         Seyahat sağlık sigorta poliçesi

·         Detaylı bir şekilde eski tarihlere varan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

·        35 ve 45 mm ebatlarına sahip olan arkası beyaz fon üzerine çekilmiş ve en az 6 ay önce çekilmesi şartıyla 2 adet biyometrik resim

·         Macaristan vize başvuru ücretinin ödendiğine dair bir banka makbuzu

·         Macaristan vizesi talep dilekçesi ve başvuru formu

·         Macaristan başkonsolosluğunda alınmış olan bir parmak izi ve imza örneği

·        Seyahat sağlık raporları

·        Macaristan ülkesinde konaklama yapılacak olan yerlerin resmi adresleri ve giriş çıkış tarihli doğrulama çıktıları

·         Macaristan gidiş dönüş uçak biletleri

·        T.C kimlik kartının her iki yüzünün de renkli fotokopileri

·         En az 6 aylık güncel pasaport

·         Varsa Macaristan davet mektubu

 Macaristan vizesi almak üzere bir başvuruda bulunan her turist adayı bütün bu belgeleri en güncel halleri ile Macaristan Başkonsolosluğu vize işleri birimine evrak olarak sunmalıdır. Ayrıca 18 yaşını henüz doldurmamış olan turist adaylarının Macaristan ülkesine tek başına seyahat gerçekleştirebilmeleri için anne ya da babalardan alınmış olan seyahat edebilir şeklinde beyan edilen dilekçeler son derece büyük bir önem taşır.

 Macaristan Vizesi İçin Hangi Türler Tercih Edilebilir?

 Macaristan vizesi için hangi türler tercih edilebilir konusu ile ilgili olarak en çok tercih edilen ticari ve turistik vizeler başta gelmek üzere Schengen vizesi, öğrenim vizesi, fuar vizesi, medikal sağlık ya da refakatçi vizesi veya transit geçiş gibi pek çok farklı vize tipleri mevcuttur.

 Macaristan vizesi ile ilgili olarak çeşitler pek çok farklı amaçlara hizmet etmesi bakımından farklı dosyalar hazırlanmasını gerektirecektir. Bu sebeple de mutlaka Macaristan vize çeşitleri için bir tercih yapmak adına İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile görüşmeniz gerekir.

 Macaristan vizesi almak isteyen turist adaylarının aynı zamanda kısa ve uzun süreli vize tipleri hakkında da bilgi sahibi olması son derece büyük bir önem taşır. Macaristan vizesi için uzun süreli bir vize tercih etmek isteyen turist adaylarının bu vizenin 90 günden daha uzun süreler için alınması gerektiğini bilmesi ve buna göre bir tercihte bulunması gerekiyor. Aynı zamanda kısa süreli vizeler hakkında da İş Vize ile görüşerek destek almak doğru olacaktır.

 Macaristan Vize Ücretleri

 

 Macaristan vize ücretleri belirli koşullara ve vize çeşitlerine göre değişen fiyatlarda olacaktır. İş Vize bu konuda size yardımcı olur.