Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

 Farklı amaçlarla alınacak olan Rusya vizesi ile ilgili olarak pek çok şeyden söz etmek gerekirken ilk başta sizlere bu ülkeye gitmek için alacağınız vize işlemlerinde yardımcı bir vize danışmanı gerektiğini söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz. Yüz ölçümü bakımından ilk sırada en büyük ülke olan Rusya için gerekli olan vizenin alınabilmesi adına Rusya vizesi nasıl alınır hakkında değerlendirmelerin tümünü doğru bir şekilde yapabilecek olan ve Rusya vize işlemlerinde 7/24 yanınızda olan bir vize danışmanı her zaman için yeterli olacaktır. Dünya üzerinde son derece büyük bir güç olan ülkelerden biri olarak Rusya genel anlamda pek çok vize çeşidi barındırır. Bu sebepten dolayı da Rusya için bir vize tercihi yapmak kafa karıştırıcı bir hal alabilir.

 Rusya’ya vize işlemi yapmayı planlayan bir turist adayı için bu işlemlerin her zaman için başarıyla sonuçlanması adına İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları her zaman için doğru bir kaynak olacaktır.

 Rusya Vizesi Kimlere Verilir?

 Rusya vizesi kimlere verilir diye sorarak pasaport tipinize bağlı olarak herhangi bir işlem yapıp yapmayacağınız konusunda da yeterli olan bir bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Neden diye sorarsanız çünkü Rusya vizesi almak üzere turist adaylarında aranan özellikler çok daha farklı olacağı için sadece diplomatik pasaportlar için vizesiz işlem yapılır. Yani diplomatik pasaport dışında herhangi bir pasaporta sahip olan kişilerin vize işlemi uygulaması yapması ve gerekli olan kriterlere uygunluk göstermesi son derece büyük bir önem taşır.

 Rusya Vizesi Olan Nerelere Gider?

 Rusya vizesi olan nerelere gider konusu ile ilgili olarak bir aydınlatma yapmamız gerekiyor. Çünkü bu noktada Rusya vizesi ile ilgili olarak bir takım aslı astarı olmayan sorular sorulmaktadır. Mesela Schengen vizesi ile Rusya’ya gidilir mi ya da Rusya vizesi Schengen mi şeklinde bir takım sorular sürekli olarak turist adayları tarafından sorulan sorulardır. Ancak Rusya ülkesine gitmek için Schengen vizesi kullanmak hiçbir şekilde mümkün olamıyor. Çünkü Rusya ülkesi Schengen vizesi veren bir ülke değil ve Schengen sınırları içerisinde bulunmadığı için Schengen vizesi kullanan turist adayları bu ülkeye hiçbir şekilde giriş çıkış bu vize ile yapamıyor.

 Şöyle ki Schengen vizeniz var ise Rusya vize işlemleri içerisinde Schengen vizenizin de olduğunu belirtirseniz sadece bu sizin için bir puan kazandırabilir. Bu sebepten dolayı da Schengen vizesi Rusya’da geçerli olmamakla birlikte yalnızca vize işlemlerinde bir referans olarak göstermek adına son derece etkili olacaktır diyebiliriz. Bu noktada Rusya vizesi ile nerelere gidilir diye de soracak olan turist adayları için Rusya vizesinin Rusya federasyonu’na bağlı olan diğer özerk bölgelerde geçerlilik sağladığını söylemek mümkün olacaktır.

 Rusya Vize Randevu İşlemleri

 Rusya vize randevu işlemleri için Rusya Konsolosluğu ile bir bağlantı kurmak istiyorsanız ilk başta kendi mail adresiniz üzerinden girmiş olduğunuz oturumda Rusya ülkesinin resmi web sitesi adresine bir giriş yapmak faydalı olacaktır diyebiliriz. Çünkü buradan online bir işlem yaparak Rusya vizesi ön bilgi formu doldurup Rusya Başkonsolosluğu vize işleri birimi mail adresini bularak bu formu gönderebilirsiniz.

 Böylece Rusya ülkesinden bir vize randevusu almış ve Rusya vize işlemlerinin başvurusunu resmi olarak başlatacağınız tarihi öğrenmiş olursunuz. Aynı zamanda Rusya ülkesinden bir vize randevusu almak demek Rusya Konsolosluğu ya da Rusya vize işlemlerinin yapılacağı vize başvuru bürosunda oldukça kolay bir şekilde işleminizi halletmek anlamına da geliyor.

 Rusya Vizesi İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekli Olacaktır?

 Rusya vizesi işlemleri için hangi evraklar gerekli olacaktır şeklinde bir soru sorarak Rusya vize politikası kapsamında gerekli olan vize belgelerini öğrenebilirsiniz. Bu evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve eksiksiz olması Rusya Başkonsolosluğu vize işleri biriminin bu vizeyi vermesi için gerekli olan en önemli şeylerden biridir. Eğer ki Rusya ülkesinden bir vize sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki listeyi takip ederek bu belgeleri eksiksiz bir şekilde güncel olarak hazırlamanız gerekir.

·         Rusya vizesi başvuru formu ve ön bilgilendirme formunun çıktısı

·         Rusya vize başvuru dilekçesi

·         2 adet biyometrik fotoğraf

·         Nüfus cüzdanınızın fotokopileri ve tam vukuatlı nüfus kaydı

·         Çalışma hayatı ile ilgili belgelerin dökümü

·         Rusya’da konaklama yapılacak yerlerin adresleri ve giriş çıkış tarihli Otel rezervasyonları

·        Rusya’ya uçak biletleri

·         İkametgâh belgesi

·         Savcılık sicil kayıtları

·         Herhangi bir bulaşıcı hastalık taşımadığını dair sağlık raporu

·         En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport

·         Opsiyonlu bir seyahat sağlık sigorta poliçesi

·         Varsa davetiye ve eski pasaportlarınızın fotokopileri

 Rusya vize işlemleri yapabilmek için gerekli olan bütün bu belgelerin alınması ve bu belgelerin yanı sıra kişisel durumlara ve bir takım statülere de bağlı olarak farklı ilave evrakların hazırlanması gerekli olacaktır. Misal verecek olursak Rusya Başkonsolosluğu vize işleri biriminin 18 yaşının altında olan turist adaylarının vize işlemlerini onaylayabilmesi adına bir aile izni dilekçesi gerekiyor. Bunun için anne ya da babanın veya 18 yaşının altında olan bireyin velayeti kimde ise o kişinin mutlaka Rusya vize işlemleri için tek başına bu ülkeyi seyahat edeceğine izin verdiğine dair bir dilekçe yazması gerekir. Ayrıca Rusya vizesi başvuru formu ve talep dilekçesinin altında 18 yaşın altından küçüklerin anne ya da babalarının ya da ebeveynlik yapan kişilerin imzalarının da bulunması son derece büyük bir önem taşıyor.

 Rusya İçin Hangi Vize Çeşitleri Vardır?

 Rusya için hangi vize çeşitleri vardır konusunda bilgi sahibi olarak Rusya ülkesine giriş amacınıza bağlı bir şekilde değişkenlik gösteren durumlarla Rusya vize çeşitleri hakkında bir karara varabilirsiniz. Genel olarak Rusya ülkesine bir vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ya iş vizesi ya da turistik vize tercih ediyor. Eğer ki Rusya’ya gidiş amacınız eğitim ise Rusya için eğitim ve staj vizesi gibi bir vize türünden de yararlanabilirsiniz.

 Rusya ülkesinde ticaret işi yapmak isteyen kişilerin ticari sicil kayıtları, vergi levhası ve daha farklı pek çok şirket evrakı ile Rusya tüccar vizesine başvurması gerekiyor. Bununla birlikte Rusya ülkesindeki sevdiklerinizle hasret gidermek adına Rusya ziyaretçi vizesi alarak bu ülkeye seyahat etme imkânı da bulabilirsiniz. Bununla birlikte Rusya vizesi için transit geçiş vizesinin de son derece büyük bir önem taşıdığını ve aynı zamanda şoför vizesi ya da etkinlik ve fuar vizesi veya da konferans ve seminer vizeleri tercih edilebilir diyebiliriz.

 Rusya Vizesi Kolay Mı?

 Rusya vizesi kolay mı soruları için bu ülkenin çok fazla banka hesabı ile ya da farklı konularla ilgili detaylı bir inceleme yapmadığını göz önünde bulundurarak biraz daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

 Rusya Vizesi Fiyatlar

 

 Rusya vizesi fiyatlar denildiği zaman Rusya vize çeşitlerine bağlı olarak çıkartılan fiyatlar söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da bir takım değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterecek olan vize fiyatlarıyla ilgili mutlaka İş Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezinden yardım almanızı tavsiye ederiz.