Slovenya Vizesi

Slovenya Vizesi

 Slovenya vizesi için yapılacak olan işlemlerin her bir adımı son derece ciddi bir şekilde atılacak olan ve değerlendirme kapsamına girecek adımlardır. Eğer ki Slovenya ülkesine herhangi bir şekilde giriş çıkış yapmayı planlıyorsanız genel olarak bu ülkenin vize politikasına göre hareket etmeniz gerektiğini de her zaman için aklınızda bulundurmakta fayda vardır. Her ne kadar çok fazla yurt dışına çıkan seyahatler eden birisi olsanız bile bu noktada bütün ülkelerin vize politikaları hakkında fikir sahibi olup da her bir vize işlemini aklınızda tutmanız da mümkün değildir. Durum böyle olunca da Slovenya ülkesinden vize almayı tercih eden turist adaylarının genel olarak bu işlemleri yapmak için bir vize danışmanına ihtiyaç duyduğunu görüyoruz.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Slovenya vizesine yapmak istediğiniz seyahatlerin seyrini ve değiştirecek olan ve vize işlemlerinizde işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak bir hizmet sunar. Bu noktada İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Slovenya vize işlemleri ile ilgili olarak her bir detayı yakından takip edeceği için bütün bu işlemler sırasında yanınızda olacaktır. Ayrıca 7/24 ulaşılabilir olduğu için de vize danışmanlarınız sizlere herhangi bir sorun teşkil eden bir durum söz konusu olduğu zaman son derece hızlı bir hizmet de sunmuş olur. Bu sebepten dolayı da bir de işlemlerin Belli bir zaman aldığını göz önünde bulunduracak olursak mutlaka Slovenya ülkesine yapacağınız seyahatin tarihine göre bir an önce işlemleri başlatmak üzere ilk başta İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile görüşme sağlamanızda fayda vardır.

 Slovenya Vize İşlemleri İçin Hangi Pasaportlar

 Slovenya vize işlemleri için hangi pasaportlar konusunda Slovenya ülkesinin nasıl bir vize politikası izlediği son derece büyük bir önem taşır. Neden diye soracak olursanız bu noktada işin içerisine farklı pasaport tiplerinin özellikleri giriyor. Genel olarak vize işlemlerinde Avrupa ülkelerinin pek çoğuna ve özellikle de Schengen bölgeleri kapsamında Avrupa ülkelerine bakacak olursak tek çoğu için resmi pasaportları ayrıcalık tanıdığını görebiliriz.

 Diplomatik pasaportların zaten genel olarak herkesin de bildiği gibi diplomatik sebeplerden dolayı hemen hemen her ülkeye giriş çıkış yapmaları çok daha kolay olur. Aynı zamanda hususi pasaportlar ile hizmet pasaportlarının da verilme aşamasında belli kriterlerin aranıp da başarılı olmuş olan kişilere verilmesi ve devletle ilişkileri olduğu için de bir takım konularda garanti vermesi sebebiyle verildiği göz önünde bulundurulabilir. Durum böyle olunca da resmi pasaportlar olarak hususi, diplomatik ve hizmet pasaportlarının genel anlamda vize işlemleri söz konusu olduğu zaman biraz daha ön planda olduklarını ve serbest geçiş hakkına sahip olabileceklerini düşünebiliriz. İşte tam olarak bu noktada da Slovenya ülkesinin bize politikasını da göz önünde bulunduracak olursak Slovenya ülkesinin vize verdiği pasaportlar olarak resmi pasaport başlığı altında sözünü etmiş olduğunuz pasaportlardan söz etmek mümkün olacaktır.

 Umuma mahsus pasaportlar genel olarak halkın kullanmakta olduğu ve bir diğer adı ulusal pasaport olan pasaportlardır. Ancak bu pasaportların pek çok ülkede olduğu gibi Slovenya ülkesinde de herhangi bir geçerliliği yoktur. Bu sebeple de Slovenya ülkesine bir giriş yapmak üzere işlem başlatıp bu işlemlerden başarılı bir sonuç alması gerekiyor. Ancak şöyle de bir durumu es geçmeden hemen belirtelim ki Slovenya vizesi için işlem başlatması gereken umuma mahsus pasaport sahiplerinin bir Schengen vizesi varsa Slovenya ülkesine de Schengen vizesinin kalan süresi kadar giriş çıkış yapabileceği doğrudur.

 Slovenya Vizesi Randevular

 Slovenya vizesi randevular konusunda çok büyük bir hassasiyet geliştirmiş olmanız gerekiyor. Neden diye soracak olursanız bu noktada Slovenya ülkesinin vize politikası kapsamında herhangi bir vize randevusu almamış olan kişilerin hiçbir şekilde bu ülkeden konsolosluk işlemi yapamayacağını belirtmek zorundayız.

 Bu noktada Slovenya vize randevusu nasıl alınır gibi bir soru ile de karşı karşıya kalmaktayız. Hemen bu konu ile ilgili bir cevap vermek gerekirse Slovenya ülkesinin vize işlemlerini yapmak üzere ilk başvuru şeklinde düşünebileceğimiz bu işlem online olarak ön başvuru formu aşamasında yapılır. En başta yapılacak olan şey her zaman için Slovenya vize ön bilgilendirme formunu Slovenya başkonsolosluğunun vize işleri departmanına göndermek olacaktır. Slovenya vizesi ön bilgi formunun bu konsolosluğun vize işlemleri departmanına gönderilmesi sonuç olarak Slovenya Ülkesi için başlatmakta olduğunu vizenin resmi olarak başvuru sürecine girmesini sağlar.

 Slovenya Vizesi İçin Hangi İşlem Evrakları Gerekli Olacaktır?

 Slovenya vizesi için hangi işlem evrakları gerekli olacaktır konusunda mutlaka vize evrakları kapsamında bir yorum getirmek gerekli olacaktır. Bu noktada ilk başta belirtmemiz gereken şey her zaman için Slovenya vize işlem evraklarının güncel olarak hazırlanması ve aynı zamanda da gerekli olan belgelerin başında nüfus kaydı ile ilgili evrakların gelmesidir. Çünkü nüfus kayıtları kimlik fotokopisi ya da tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeler her zaman için kişinin kim olduğu hakkında fikir veren en önemli resmi kayıtlardır.

 Slovenya vize işlemleri için gerekli olan evraklar bazında hazırlanması gereken dosyada kim olduğunuzu tam olarak belirlenmesi amacıyla sizlerden 2 adet biyometrik fotoğraf da istenecektir. bu fotoğrafların mutlaka 35 ve 45 mm çapında olması gerekiyor ve aynı zamanda da biyometrik olarak bu belgeler arasında yer alması gerekiyor. aynı zamanda fotoğrafların güncel olduğu da önemli olup mutlaka beyaz fon üzerine çekilmiş olması lazım.

 Slovenya vizesi için başvuru evrakları arasında pasaport da ayrı yeten çok büyük bir öneme sahip olup mutlaka Slovenya vizesinin işlenmesi için gerekli olan alana sahip olması son derece büyük bir önem taşıyor. Ayrıca şunu da söylemek gerekir ki Slovenya vizesi için kullanılacak olan pasaportun güncel tarihli olmasına yani Slovenya ülkesinden ayrıldığınızda bile en az 6 ay kadar geçerliliğinin bulunmasına dikkat etmeniz gerekir.

 Slovenya vizesi için işlemlerin uygulanması adına Slovenya vize başvuru formu ve talep dilekçelerinin ciddi anlamda büyük bir öneme sahip olduğunu hiçbir zaman için aklınızdan çıkartmayarak doğru bir şekilde vize başvuru formunu doldurmak ve talep dilekçesinde belirtmeniz gereken detayları açıkça ifade etmek önemli bir noktadır.

 En az 30.000 Euro garantisi bulunan bir yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortasına da ihtiyacınız olacağını belirterek hemen bu evrakın İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları tarafından hazırlanabileceğini söyleyerek sizleri rahatlatabiliriz. Bununla birlikte İş Vize tarafından hazırlanacak olan Slovenya seyahat belgeleri de önemli bir yer tutacaktır. Ayrıca son olarak şunu da söylemek gerekir ki banka hesap dökümlerimizin genel olarak Slovenya vize işlemlerinin ücretlerini karşılayabileceğiniz açısından belirtilmesi gerekiyor.

 Slovenya Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar?

 

 Slovenya işlem ücretleri ne kadar konusu ile ilgili olarak Slovenya vize çeşitlerini ve turist adaylarının yaşlarını da göz önünde bulundurarak bir fiyatlandırmanın olduğunu söyleyerek sizlere bu noktada İş Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi vize danışmanlarına daha detaylı bir bilgi alabilmeniz için yönlendirebiliriz.