Yunanistan Vizesi

Almanya vizesi tercih etmek konusunda aklınızda herhangi tek soru işaretine yer vermenize gerek bulunmamaktadır. Eğer tüm adımları eksiksiz ve doğru şekilde yaparsanız sizler ek olarak söz konusu olan vizeyi alma imkanını elde edebilirsiniz. Ancak vize adına başvurularınızı yaparken dikkat etmeniz gereken belirli durumlar karşınıza çıkacaktır. Örneğin başvuru evrakları arasında verilen bilgilerde tek yanlışlık meydana gelir ve söz konusu olan durum fark edilirse vize adına ret gelmesi mümkündür.

İŞ vize Almanya vizesi almanız adına ek olarak sizlere gereken desteği sonuna değin vermektedir. Söz konusu olan alanda gerçekten ek olarak deneyimli ve profesyonel tek danışmanlık firmasıdır ve danışanlarına her zaman doğru yolu göstermeye devam etmektedir. Sizler ek olarak sorun yaşamadan vize sürecini tamamlamak isterseniz söz konusu olan alandan danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Böylelikle ek olarak sorun yaşamadan vizenizi tercih etmek mümkün hale gelecektir.

 

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vizesi ile hayal ettiğiniz gibi tek tek vizeyle birden çok ülkeye seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize süreniz boyunca söz konusu olan ülkelerden istediklerinize giderek istediğiniz değin seyahat edebilirsiniz. Bunu yapmak adına tabi ki öncelikli olarak vize almanız gerekir. Vize tercih etmek adına ek olarak gereken tüm süreci en etkili biçimde yönetmeniz gerekecektir.

Bu vizeyi almaya karar verdiğinizde ilk bakmanız gereken şey şartlara uyup uymadığınız konusudur. Eğer şartlara uyum sağlıyorsanız söz konusu olan kez ek olarak başvuru adına gereken evrakları eksiksiz tek biçimde hazırlamanız gerekecektir.

 

Almanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Almanya vize alma konusunda sağlamanız gereken belirli şartların olduğunu belirtmiştir. Söz konusu olan şartlar aslında her ülkeye gidebilmek adına gerekli yer alan şartlardır. Belirtilen şartlardan ilki tabi ki ek olarak tek pasaportun bulunması gerektiğidir. Herhangi tek pasaportunuz var ise başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu olan pasaportların türleri önemsiz olmakla beraber en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. Yine söz konusu olan durumun dışında pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfanın olması ek olarak zorunluluklar arasında yer alır.

Ülkeye gitmek ve geri ülkenize dönmek adına maddi imkanlarınızın bulunuyor olması ek olarak esas şartlar arasında yer alır. Zaten başvuru esnasında vereceğiniz evraklarda maddi imkanınızı gösteren belgelere ek olarak yer vermeniz gerekecektir. Yine biyometri işlemlerinin ek olarak sorunsuz tek biçimde tamamlanmış olması, vize tercih etmek adına zorunlu şartlar arasında yer alır.

 

Almanya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Almanya vizesi tercih etmek adına şartları sağladığınızı varsayalım. Söz konusu olan kez ek olarak başvuru esnasında gereken evraklarınızın eksiksiz tek biçimde hazırlanması gerekir. Eğer seyahatiniz hakkında ne değin çok güven verir ve belgeler ile desteklerseniz vizeyi tercih etmek ek olarak sizin adına daha kolay olacaktır. Başvuru esnasına verebileceğiniz belgeler ise şunlardır;

 1. Geçerliliği ve boş sayfaları yer alan pasaport
 2. Kullanılan banka hesabının son üç aylık hesap özeti
 3. Kullanılan banka hesabında en az 3000 lira
 4. Bulunuyorsa eski pasaportların birer fotokopileri
 5. Henüz reşit olmayan vatandaşlar adına noter onaylı muvaffakatname
 6. Yurt dışında iş yeri bulunanlar adına vergi levhası
 7. Maddi imkanları gösteren belgeler
 8. Almanya vize başvuru formu
 9. Kimlik fotokopisi
 10. Nüfus kaydının tek örneği
 11. Konaklama adına ayarlanan rezervasyon detaylarını gösteren belgeler
 12. Seyahatin hangi amaçla yapıldığını kanıtlayan belgeler
 13. Biometrik fotoğraf
 14. Ulaşım adına yapılan rezervasyonların bilgileri
 15. Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont
 16. Davetiye ve davetiyeyi gönderen kişinin bilgileri
 17. Kamu personeli olanlar adına görev yapılan yerden alınan yazı
 18. Öğrenciler olanlar adına öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 19. Çalışan kişilerin maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet döküm belgesi
 20. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydını gösteren belge

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya vize randevusu almanız adına en doğru zamanı belirlemelisiniz. Belirli durumlarda konsolosluk ve büyükelçiliklerde yoğunluk meydana gelir. Yoğunluk meydana gelmesiyle haliyle işlemler ek olarak aksayacaktır. Söz konusu olan durumun sizin seyahatinizi ertelemesine ya ek olarak iptal etmesine izin vermemeniz gerekir. Bunun adına ek olarak seyahatinizden en az 2 ya ek olarak 3 hafta önceden randevularınızı tercih etmekte  fayda bulunacaktır. 

Randevu tercih etmek konusunda herhangi tek sorun ile karşılaşırsanız danışmanlık hizmetleri almanız işinizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Böylelikle ek olarak hangi durumda hangi adımı atmanız gerektiğini daha kolay anlama imkanını elde edeceksiniz.

 

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya vize ücreti adına net tek ücret bulunmamaktadır. Vizelerin ücretleri; alacağınız vizenin türü ve sürelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer net tek fiyat tercih etmek istiyorsanız İŞ vize danışmanlık firması ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle ek olarak tercih etmek istediğiniz vize türü ve süresini belirterek ne değin ücret ödemeniz gerektiğini net şekilde anlama fırsatını elde edebilirsiniz.

 

Almanya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya vize tercih etmek istediğiniz zaman yerine getirmeniz gereken işlemlerden birisi ek olarak biyometri işlemlerdir. Söz konusu olan işlemler esnasında sizlerde biyometri fotoğraf ve parmak izi alınacaktır. Parmak izi vermeniz esnasında parmaklarınızda herhangi tek kesik ya ek olarak yara olmamasına önem vermeniz faydalı olacaktır.

 

Almanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Almanya vize aldığınız zaman diğer Schengen ülkelerini ek olarak dilediğiniz şekilde seyahat edebilirsiniz. Söz konusu olan vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine sorun yaşamadan ve yeniden tek vize çıkarttırmanıza gerek kalmadan gidebilirsiniz. Vize süreniz ne değin ise söz konusu olan süre zarfında istediğiniz Schengen ülkesine giderek istediğiniz değin kalabilirsiniz. Alacağınız Almanya vizesi ile gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ise şu şekilde sıralanır;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Almanya Vizesi tercih etmek

Almanya vizesi tercih etmek isteyen tek üçüncü ülke vatandaşı iseniz işler sizin adına biraz daha farklılık gösterecektir. Aslına bakıldığı zaman tüm prosedürler ve işlemler Türklerde olduğu ile aynıdır. Ancak söz konusu olan işlemleri yaparak vize alabilmeniz adına Türkiye’de oturma izninizin bulunması gerekir. Eğer oturma izniniz var ise bunu başvuru evrakları içerisine eklemeniz ve diğer tüm işlemleri ek olarak aynı şekilde yapmanız gerekir. Sizlerden herhangi tek ek işlem gerçekleştirmeniz istenmez.

Şayet Almanya gitmek isteyen Suriye, Afgan ya ek olarak Irak asıllı tek üçüncü ülke vatandaşı iseniz işler sizin adına biraz daha zor ve farklı tek hale gelecektir. Oturma izninizin bulunmasının yanı sıra gerçekleştirmeniz gereken farklı birtakım uygulamalar daha yer alacaktır. Yani vize alma süreci diğerleri ile kıyaslandığı zaman sizler adına biraz daha zor hale gelecektir. Ancak bunun adına ek olarak danışmanlık hizmeti alarak vizelerinizi alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi

 Yunanistan vizesi Yunanistan ile Coğrafi bir yakınlık söz konusu olduğu için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve tüm çeşitleri neredeyse talep edilmektedir. Yunanistan ülkesi ile genel olarak ticari bir bağ kurulmuş olması ve aynı zamanda bu ülke ile sosyal ilişkilerin de son derece yüksek bir boyutta olması oldukça ciddi anlamda bu ülkeye seyahat talebinde bulunmak isteyen kişilerin azımsanmayacak kadar fazla olduğunu gösteriyor. Bu sebepten dolayı da ve farklı pek çok sebebin bir araya gelmesi durumunda Yunanistan ülkesinden vize almak gibidir niyetiniz var ise mutlaka bir vize danışmanı ile gerçekleştireceğiniz görüşmeler son derece büyük bir önem taşır. Çünkü Yunanistan ülkesinden vize almak için bir takım şartlara da sahip olunması gerektiğini belirterek gerekli olan bütün işlemlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi için Yunanistan vize politikası harfi harfine bilinmek zorundadır. Tabii ki de turist adaylarının her birinin Yunanistan vize politikası hakkında fikir sahibi olması ya da bütün vize işlemleri için gerekli olan belgeleri ezbere bilmesi mümkün değildir.

 İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Yunanistan vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti turist adayları için bir işlem yaparak son derece kolay bir vize alma deneyimi sağlıyor. Bu sebepten dolayı da eğer ki Yunanistan ülkesine bir seyahat gerçekleştirmeyi planlıyorsanız ve bu planınızda farklı bir vize çeşidi söz konusu ise mutlaka seyahat planı yapmadan önce İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile bir bağlantı kurmanızda son derece büyük bir fayda olduğunu söyleyebiliriz.

 Yunanistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 Yunanistan vize işlemleri nasıl yapılıyor diye soran bir turist adayı için vereceğimiz ilk cevap her zaman ilk başta randevu alması gerektiği ve daha sonra da vize işlemlerine başlamadan hemen önce başvuru formu doldururken hangi vize tipine başvuru yaptığını belirtmesi gerektiğidir. Yani bu noktada vize işlemlerine girişmeden hemen önce Yunanistan vize çeşitleri hakkında gerekli olan bütün önemli detayları öğrenip hangi vize türü ile Yunanistan ülkesine giriş yapacağınıza karar vermiş olmanız gerekiyor.

 Yunanistan vizesi için yapacağınız vize başvurusunda ilk başta başvuru formu doldurma işleminin doğru ve istenen ölçülerde gerçekleşmiş olması son derece büyük bir önem taşıyor. Bu sayede Yunanistan Başkonsolosluğu vize işleri birimi turist adaylarını tanımak adına verilen cevaplara bakarak vizenin bu kişiye verilip verilmeyeceğine karar verebilir. Tabii ki bu işlemin öncesinde bir ön bilgilendirme formu da olacağı için birbiriyle tutarlı cevapların verilmiş olması da son derece büyük bir önem taşımakla birlikte vize işlemlerinin kaderini belirleyen bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Yunanistan vize talep dilekçesi kapsamında da vize işlemlerinin yapılabilmesi için Yunanistan’a planlamış olduğunuz seyahatin hem gerekçelerini hem de gidişatını açık bir şekilde ifade etmekte çok büyük bir fayda vardır. Yunanistan Başkonsolosluğu vize işleri birimi her zaman için Yunanistan vize başvuru formu ile Yunanistan vize talep dilekçesini bir arada inceleyecek ve daha sonra da hazırlanması gereken dosyayı bu belgelerle karşılaştırarak Yunanistan vizesinin verilip verilmeyeceğini kesin bir karar verecektir.

 Yunanistan Vize Başvurusu Randevu Süreci

 Yunanistan vize başvurusu randevu süreci olarak değerlendirmenin yapılacağı nokta her zaman için Yunanistan vize ön bilgilendirme formu adı altındaki işlemdir. Yunanistan vizesi için hangi işlemler uygulanır şeklinde yukarıda anlatmış olduğumuz konunun en başında da belirtmiş olduğumuz gibi Yunanistan vize işlemlerini Yunanistan vize randevusu ile başlatmanız gerekiyor. bu işlemi başlatmak isteyen bir turist adayı da internet üzerinden online bir şekilde Yunanistan ülkesinin resmi internet sitesine giriş yaparak Yunanistan vize ön bilgilendirme formu doldurup bu işlemi başlatabilir.

 Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar kapsamında bir değerlendirme yapmak için aşağıdaki listeyi sizlere sunmuş bulunmaktayız.

·         2 adet biyometrik fotoğraf (35 ve 45 mm)

·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri

·         Yunanistan seyahat belgeleri

·         30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigorta poliçesi

·         Yabancı uyruklu kişiler için oturma izni ve Türk vatandaşları için ikamet kayıtları

·         Mesleki bilgilerinizle ilgili bütün belge dökümleri

·         Yunanistan vize işlem ücretlerinin ödendiği ile ilgili bir banka makbuzu

·         Yunanistan seyahatini gerçekleştirmek üzere yeterli bir gelir düzeyine sahip olduğunuza dair belgeler

·         1 yıl geçerli bir pasaport

·         Nüfus cüzdanı fotokopileri

·         Seyahat sağlık raporu

·         Adli sicil kayıtları

 Yunanistan vizesi almak isteyen bir turist adayı için yukarıda belirtmiş olduğunuz bütün bu belgelerin her biri ayrı ayrı önem taşımakla birlikte aynı zamanda Yunanistan Başkonsolosluğu için de güncellikleri ve doğrulukları tespit edilmek durumundadır.

 Yunanistan Vizesi Almak İçin Hangi Vize Seçenekleri Mevcuttur?

 Yunanistan vizesi almak için hangi vize seçenekleri mevcuttur konusu ile ilgili olarak genel anlamda turistik vizelerden ve iş vizelerinden söz etmek mümkünken aynı zamanda farklı vize türleri de mevcuttur. Yunanistan vize tipleri arasında genel olarak fuar vizeleri çok fazla dikkat çekmekle birlikte aynı zamanda öğrenci vizeleri de pek fazla talep edilen vize tipleri arasında yer alır. Ziyaretçi vizeleri ile ticari vizeler ve aynı zamanda da transit geçiş vizeleri gibi vize türleri söz konusu olurken aynı zamanda birtakım kriterler ile uygunluk gösteren turist adaylarının Yunanistan Schengen vizesi talep ettiğini de görmekteyiz.

 Yunanistan Vizesi Kolay Alınır Mı?

 Yunanistan vizesi kolay alınır mı şeklindeki bir sorunun cevabı bazı durumlarda son derece kolay bir şekilde alındığını söyleyerek verilse de bazı durumlarda da bir takım zorlukların çıkabileceğini söylemek mümkün olacaktır. Yunanistan vizesi almak üzere gerekli olan bütün işlemlerin yerine getirilmesi halinde vize işlemleri son derece kolay bir şekilde gerçekleşir. Çünkü zaten Yunanistan ülkesine gitmek için Yunanistan başkonsolosluğunu son derece kolay bir şekilde ikna etmek mümkün olacaktır. Neden diye soracak olursanız bu noktada işin içerisinde coğrafi avantajlar girdiği için seyahatin gerçekleşmesi ile ilgili herhangi bir kuşku söz konusu olmaz. Bu sebepten dolayı da Yunanistan ülkesinin sınır komşusu olmamız ve sıcak ilişkilerde de bulunmamız bakımından vize işlemleri oldukça hızlı ve kolay bir şekilde halledilebilir.

 Yunanistan Vizesi Kaç Günde Verilir?

 Yunanistan vizesi kaç günde verilir diye soracak olan turist adaylarına direkt olarak vize işlemleri çerçevesinde ne kadar bir zaman zarfının tuttuğunu net bir şekilde cevaplayamayız. Şöyle ki genel olarak Yunanistan ülkesinden vize almak isteyen turist adaylarının işlem yapma süreleri evrakların hazırlanma süreci ile değişkenlik göstermektedir. Bu durumda bir tahmin yürütmek gerekirse Yunanistan Başkonsolosluğu vize işlemlerini genel olarak bir haftaya da 10 gün gibi bir süre içerisinde yapıyor diyebiliriz.

 Yunanistan Vizesi İçin İşlem Fiyatları Ne Kadar?

 Yunanistan vizesi için işlem fiyatları ne kadar gibi bir soru sürekli olarak karşımıza çıkmaktadır ve bu noktada vize çeşitlerinin de esas alınması nedeniyle net bir cevap verilmemektedir. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile iletişim kurarak Yunanistan vize ücretleri hakkında daha net bir bilgiye sahip olmak mümkün olacaktır.