İngiltere Vizesi

 İngiltere vizesi aynı zamanda Birleşik Krallık vizesi olarak da anılan ve birleşik krallığa bağlı olan bir takım ülkelerde geçerli olacak bir vizedir. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile bir an önce bağlantıya geçerek İngiltere vizesi alma şartları hakkında çok daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere İngiltere vizesi için genel olarak yapmanız gereken tüm detayları aktaracağız. Bu noktada İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizler için; İngiltere vize başvurusu yapma, İngiltere vize başvuru formu doldurma, vize evrakları hazırlama ve bu vize evraklarını gözden geçirme gibi konularda hizmet sağlayacaktır. 7/24 ulaşım sağlayabileceğiniz vize danışmanlarınız İngiltere vize işlemlerinin her bir hususunda adım adım tüm işlemleri takip ederek hiçbir sorun yaşamadan bu vizeye sahip olmanıza olanak tanır.

 İngiltere vizesi işlem hazırlığına girecek olan umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız aynı zamanda en önemli evraklardan biri olan seyahat belgelerini de hazırlamak durumunda kalır. İngiltere seyahat belgeleri son derece detaylı bir araştırma gerektiren işlemleri kapsar. Mesela İngiltere ülkesinde konaklama yapacağınız otelin neresi olacak konusunda çok detaylı bir inceleme yapmanız gerekli olacaktır.

Sadece bununla da İngiltere seyahat belgeleri bitmez. Bunun yanı sıra İngiltere’ye ulaşım sağlayacağınız havayolu şirketinin de bilgilerinin bu belgeler arasında yer alması son derece büyük bir önem taşır. Ancak bütün bunları düşünmenize ve işlem hazırlığı sürecinde bütün bu detayların kafanızı kurcalamasına hiç de gerek yoktur. İngiltere seyahat belgelerini İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizler için hazırlayarak işinizi büyük ölçüde kolay bir hale getirecektir.

 İngiltere’ye Hangi Vize İle Gidilir?

 İngiltere’ye hangi vize ile gidilir hususunda sizlere yardımcı olmak için İngiltere vize çeşitleri konusunda bir bilgilendirme yapacağız. Eğer ki yakın bir zamanda birleşik krallığa bir seyahatte bulunmak istiyorsanız ilk olarak bu seyahatinizin türü hakkında da fikir sahibi olmanız ve vize danışmanınızda bunu paylaşmanız gerekli olacaktır. Ancak İngiltere vize türleri hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilseniz İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizlere bu konuda yardımcı olur. İngiltere vize çeşitleri şunlardır;

 • İngiltere turistik vizesi
 • İngiltere transit geçiş ücreti
 • İngiltere eğitim ve staj vizesi
 • İngiltere ticari vize
 • İngiltere eş tescili vizesi
 • İngiltere eş, dost, akraba ziyareti vizesi
 • İngiltere spor müsabakası vizesi
 • İngiltere Medikal sağlık vizesi
 • İngiltere konferans ve seminer vizesi

 İngiltere ülkesine gitmek için yukarıda belirtmiş olduğunuz vize türlerini hangi durum üzerine bu ülkeye seyahat edecekseniz tercihinizde gerekli olan vize türünü kullanınız.

 Birleşik Krallık Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 Birleşik Krallık vize işlemleri nasıl yapılıyor? İngiltere vize işlemleri için kurulması gereken bir sorudur. Çünkü bu işlemlerin yapılabilmesi için belli kuralların yerine getirilmesi söz konusu olacaktır. İngiltere vizesi almak amacıyla Birleşik Krallık göç idaresine başvuruda bulunacak olan bir kimsenin ilk olarak Birleşik Krallık vize başvuru formu doldurması gerekli olacaktır. İngiltere Birleşik Krallık’ta yapmak istediğiniz her bir faaliyeti İngilizce dilinde uygun bir ifade ile anlatmanız gerekli olacaktır. Burada Birleşik Krallık sınırları içerisinde bulunma amacınıza yönelik birkaç cümle kurarak İngiltere Büyükelçiliği’ni bu seyahat için bilgilendirmek durumundasınız.

 Birleşik Krallık vize işlemleri için aynı zamanda sizden pek çok evrak hazırlamanız da istenir. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi danışmanınızın da büyük katkılarıyla İngiltere vize evraklarınız doğru bir şekilde hazırlanarak İngiltere Büyükelçiliği ya da konsolosluklara sunulur. Sonuç olarak İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusuna da bu noktada yanıt vermek durumunda kalıyoruz. İngiltere vize evrakları hazırlandıktan 5 iş günü sonrasında vize işlemleriniz tamamlanmış ve İngiltere vizeniz çıkartılmış olacaktır diyebiliriz.

 İngiltere Vize Randevu Süreci

 İngiltere vize randevu süreci Birleşik Krallık vize başvurusu münasebetiyle alınmak durumundadır. Birleşik Krallık vize başvurusu yapmak için ilk olarak İngiltere vize randevusu alırken ön başvuru kaydı oluşturmak da son derece büyük bir önem taşır. İngiltere Büyükelçiliği ya da konsoloslukları son derece yoğun çalıştıkları için İngiltere vize işlemlerinizin aksama olmaması adına sizleri bir takım aracı kurumlara ya da başvuru ofislerine yönlendirebilir.

 Birleşik Krallık Vize Evrakları

 Birleşik Krallık vize evrakları kapsamında hazırlamanız gereken belgeler şu şekilde olacaktır;

 • 2 adet andan çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Eski ve yeni olmak üzere pasaportlar
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İngiltere vize başvuru formu
 • Seyahat sağlık raporu
 • İkametgâh belgesi
 • Maaş bordrosu ve 4A sigorta hizmet dökümü
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü renkli fotokopisi

 Birleşik Krallık vize evrakları için hazırlamanız gereken belgeler hususunda sizlere bir takım uyarılarda bulunmamız gerekirse ülke olarak pasaportunuz için aranacak olan özellikleri söyleyebiliriz. Eski ve yeni pasaportlar olarak söz etmiş olduğumuz pasaport örnekleri için geçerli olan pasaport güncel olan pasaporttur. Eski bir pasaportunuzu getirmeniz şartlar arasında yoktur. Ancak eski pasaport daha önce yurt dışına çıkmış olduğunuz anlamına geleceği için İngiltere vizesi verilmesi açısından bir adım önde olmanıza yardımcı olur.

 İngiltere vize evrakları olarak vermeniz gereken birtakım farklı evraklardan da bu noktada söz etmek zorundayız. Kişisel duruma bağlı olan evraklar olduğu için genel evrakların içerisinde yer veremediğimiz bu evraklar mesleki durumunuza bağlı olarak değişir. Emekli vatandaşlarımız Birleşik Krallığa vize almak için emekli kimliğinin fotokopisini çektirmek zorundadır. Ev hanımlarının eşinin emekli kimliği fotokopisinden yararlanacağını da bu aşamada belirtmemiz gerekir.

 Çalışanların 4A hizmet dökümü ve maaş bordrosu İngiltere ülkesindeki giderleri karşılayıp karşılayamayacaklarına dair bir değerlendirme yapılması sebebiyle istenir. Bunun yanı sıra kişinin maddi durumunun İngiltere seyahati için yeterli olup olmadığına bakmak adına da herhangi bir mal varlığı olup olmadığı da araştırılmaya başlanır. Yani üzerinizde bir ev tapusu veya araç ruhsatı gibi herhangi bir mal varlığı varsa bu ülkeye girişinizde daha kolay olacaktır.

 Reşit olmayan kişilerin tek başına İngiltere seyahati yapması İngiltere Büyükelçiliği tarafından uygun bir şey değildir. Bu sebepten dolayı da reşit olmayan kişilerin mutlaka anne ya da babasından İngilizce dilinde bir izin dilekçesi alması söz konusu olacaktır. Aynı zamanda 18 yaşından küçük olan kişi bu seyahate çıkmak için eğer öğrenci ise öğrenci belgesi ya da öğrenci kimlik kartının fotokopisini de bu belgeler arasında bulundurması gerekli olacaktır.

 Birleşik Krallığa seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarımız bütün bu evrakları kusursuz bir şekilde hazırlamak durumundadır. İngiltere Büyükelçiliği hazırlamış Bulunduğunuz tüm evrakları tek tek incelemek durumunda kalır. Yapılacak olan bütün bu incelemeler neticesinde İngiltere vizesi en kısa süre içerisinde çıkartılabilir.

 İngiltere Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar?

 İngiltere vize işlem ücretleri ne kadar hususunda İngiltere vize başvuru sürecinde vize türünüze bağlı olarak bir fiyat bildirilir. İngiltere turistik vize ile İngiltere eğitim vizesi gibi vizelerin işlem ücretleri aynı değildir. İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcisi ile bir bağlantı kurarak İngiltere vize ücretleri konusunda detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Hangi vize türüne göre işlem yapacaksanız İngiltere vize harcı olarak yatırmış olduğunuz paranın dekontunu evraklarınızın arasında sunabilirsiniz.