Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

 Romanya gibi bir ülkenin tarihi ve turistik yerlerini gezmek ya da farklı pek çok amaç için bu ülkede bulunmak amacıyla Romanya vizesi almak gerekiyor. Tabii ki de bu konu ile ilgili olarak Romanya vize işlemi yapmak zorunda olan pasaportların da göz önünde bulundurulması son derece büyük bir önem taşır. Eğer ki Romanya ülkesinden bir vize talep edecekseniz aynı zamanda Romanya vize çeşitleri hakkında da detaylı bir bilgi sahibi olup Romanya’dan kısa süreli mi yoksa uzun süreli mi bir vize almanız gerektiğini mutlaka kararlaştırmış olmanız gerekir.

 Romanya vizesi almak üzere bir işlem başlatmak istiyorsanız turist adayları için Romanya ülkesinin vize işleri birimi belli bir kriter ve kural koymuştur. Bütün bu kriterlere ve kurallara uygun bir şekilde hareket etmek üzere Romanya için bir vize işlemi başlatabilirsiniz. Ancak bu işlemleri başlatmak ve devamında da takip etmek için mutlaka bu konuda tecrübeli olan bir vize danışmanına ihtiyacınız olacağını hiçbir zaman için aklınızdan çıkartmamanız lazım.

 Romanya vize işlemleri için İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları her zaman için yanınızda olarak bütün işlemleri kademeli bir şekilde gerçekleştirecektir. Romanya vizesi almak için işlem uygulaması zannettiğinizden biraz daha zor olabilir ve bu sebepten dolayı da vize işlemlerinizi yürütmek üzere vize danışmanlarının sizlere sürekli olarak yönlendirmeler yapması gerekir. Ancak bu işlemlerin zorluğu tamamen sizin sağlamış olduğunuz kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterip bazı kişiler için son derece kolay işlemler olarak da karşımıza çıkabilir. Bu noktada turist adaylarının hangi kriterlere sahip olduğu ve vize işlemleri süresince ne tür bir olanak sergileyecekleri de oldukça önemli bir yer tutar. Yani bu noktada her türlü vize işlemine başlamadan önce İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile görüşme sağlamak turist adayları için son derece faydalı olacaktır.

 Romanya Vizesi İçin Randevular

 Romanya vizesi için randevular Romanya Başkonsolosluğu vize işleri birimi üzerinden yürütülecek olan bir online işlem kapsamında yapılacaktır. İlk olarak şunu bilmek gerekiyor ki Romanya vizesi almak isteyen bir turist adayının e-posta adresi üzerinden mail atarak Romanya Başkonsolosluğu vize işleri biriminin sormuş olduğu bütün sorulara cevap verip bu cevapların kriterlere uygun bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Bu sebepten dolayı da vize işlemlerinde herhangi bir sorun teşkil eden durum bulunmazsa Romanya Başkonsolosluğu vize işlemlerinin resmi olarak başlaması adına bir gün ve saat verecektir.

 Romanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 Romanya vize işlemleri nasıl yapılıyor gerekli olan evraklar nelerdir konusunda bir değerlendirme yapmak gerekirse Romanya vizesi randevusu alındıktan sonra konsoloslukta başlatılacak olan işlemler için parmak izi ve imza örnekleri alınacaktır demekle başlayabiliriz. Aynı şekilde Romanya vize başvuru formu içerisinde de gerekli olan bütün bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi ve güncel olarak dosyanın hazırlanması gerekmektedir. Romanya vizesi başvurusu yapmaya çalışan bir turist adayının bu işlemler için Romanya vize talep dilekçesi yazması beklenir.

 Romanya vize talep dilekçesi içerisinde bu seyahatin masraflarını da karşılayabileceğinize dair belli bir olanak da olduğunuzu belirtmek son derece büyük bir önem taşıyor. Eğer ki kendi olanaklarınızla bu seyahati gerçekleştirmiyorsanız bir sponsorunuz varsa bu sponsor hakkında da vize talep dilekçesinde gerekli olan bilgilerin verilmesi oldukça önemli olacaktır.

 Romanya seyahati için planlamış olduğunuz tarihler ve gezi rotanız ile ilgili olarak da mutlaka Romanya vize talep dilekçesi üzerinde gerekli olan bilgileri sunmanız Romanya Başkonsolosluğu için son derece büyük bir önem taşıyor. Bütün bu bilgiler ışığında Romanya Başkonsolosluğu vize işleri biriminin hazırlamış olduğu vize talep evrakları listesi şu şekilde verilebilir.

·         35 ve 45 mm biyometrik fotoğraf

·         En az 30.000 Euro garantiye sahip olan bir seyahat sağlık sigorta poliçesi

·         Romanya vize işlemlerinin ücretlerinin ödendiğine dair bir banka makbuzu

·        Romanya seyahatinin giderlerinin karşılanabileceğine dair finansal durum bilgisi içeren belgeler

·        Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikamet belgeleri

·        4 A SGK hizmet dökümleri ve işe giriş bildirgesi ile maaş bordrosu gibi resmi çalışma belgeleri

·         Bankada belli bir miktar paranız olduğuna dair hesap dökümleri ve en az 3 aylık giriş çıkış özetleri

·         Romanya ülkesinde konaklama yapılacak olan yerin açık adresi ve aynı zamanda giriş çıkış tarihlerinin de belli olduğu bir konfirmasyonu

·        Romanya uçak biletlerinin Gidiş ve dönüş şeklinde doğrulama kodu

·         Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı kimlik kartının her iki yüzünün de renkli fotokopileri ya da e-devlet sistemi üzerinden alınmış çıktıları

·         Yeni ve arkasındaki sayfalık boş alana sahip olan bir pasaport

 Romanya vize evrakları konusu ile ilgili olarak daha detaylı bir bilgiye İhtiyacınız olduğunu biliyoruz. Çünkü Romanya Başkonsolosluğu vize işleri birimi bütün bu evrakları kabul edebilmesi için bir takım kurallar koymuştur ve bu kurallar çerçevesinde işlemlerin belirli bir kalıba uygun halde hazırlanması lazım. İşte tam olarak bu aşamada sizlere Romanya vizesi için hazırlanması gereken dosyaya konulacak olan evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiği konusunda da gerekli olan bilgiyi vereceğiz.

 Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Romanya Başkonsolosluğu vize işleri birimi Romanya vizesi içerisinde bulunacak olan fotoğrafların ölçülerine ve ne zaman çekildiğini önem verir. 35 ve 45 mm çapında olan bir fotoğrafın en az 6 ay önce çekilmiş olması ve beyaz bir fon üzerinde yer alması Romanya vize evrakları içerisinde bir kural teşkil eder. Aynı zamanda Romanya vize işlemleri için gerekli olan evraklar bazında pasaport güncelliği ile diğer bütün bilgilerin de Romanya vize başvuru formu ile uyuşması aranan özellikler arasında yer alır. Gerekli olan tüm evrakları Romanya vize çeşitleri kapsamında da ilave etmeniz son derece büyük bir önem taşıyor.

 Romanya Vize Kategorileri Nasıl?

 Romanya vize kategorileri nasıl konusunda mutlaka vize danışmanınızla bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Neden diye sorarsanız bu durumda Romanya ülkesinin ve farklı vize şartlarına bağlı olarak da değişkenlik gösteren ve avantajlı pek çok vize çeşidi mevcuttur.

 Romanya vizesi için turistik ya da iş vizesi veya da etkinlik ya da fuar vizesi gibi vize tipleri mevcutken aynı zamanda akraba ziyareti için olan vizeler ve öğrenim için olan vizeler de ayrı kategorilerde işlenir. Bütün bunların yanı sıra uzun süreli ve kısa süreli vizeler için de Romanya ülkesinden farklı talepler söz konusu olacağı için bu konu tartışmaya açıktır. Çok girişli ya da tek girişli vize tipleri olduğunu da her zaman için göz önünde bulundurarak Romanya vizesi ile ilgili daha çok vize türü bilgisine sahip olmak üzere İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile görüşme sağlamanızı tavsiye ederiz.

 Romanya Vize Fiyatları

 

 Romanya vize fiyatları konusunda farklı vize türlerinin bağlamında bir değerlendirme yapılacağı için mutlaka İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile görüşme yapmak daha doğrudur.