Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi

 Slovakya vizesi konusu ile ilgili olarak bir vize başlangıcı yapmak isteyen turist adayına bir takım tavsiyelerde bulunmuş olduğumuz bu içerikte pek çok şeyden söz edeceğiz. Bu noktada Slovakya vizesi ile ilgili olarak ilk başta belirtmemiz gereken şey her zaman için diğer ülkeler gibi Slovakya ülkesinin de belirli bir vize politikası uyguladığı olacaktır. Şöyle ki Slovakya ülkesine vize talebinde bulunmak isteyen bir turist adayı ilk başta pasaportunu değerlendirerek ne tür bir pasaporta sahip olduğunu göz önünde bulundurarak Slovakya ülkesinin vize politikası ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü belki de Slovakya vize işlemleri yapmanıza bile gerek kalmadan Slovakya ülkesine giriş çıkış yapabilecek bir pasaporta sahipsinizdir. Bütün bunların yanı sıra bir takım vizelere göre de değerlendirmeler yapılıp Slovakya ülkesine giriş çıkışlar kontrol edilmelidir. Bütün bunları araştırmak ve her bir konuda Slovakya vizesi ile ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız mutlaka bir vize danışmanının sizlere yardımcı olması gerekir. Ayrıca Slovakya Başkonsolosluğu vize işleri birimi ile de öyle şahsi bir bağlantı kurmak mümkün olan bir şey değildir.

 Slovakya vize işlemleri için her zaman yardımınıza koşacak ve vize işlemlerinizi en yakından takip edecek bir vize danışmanı bulmak adına İş Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile görüşme sağlamanızda fayda vardır. Eğer ki Slovakya ülkesinde bir tur yapmak istiyorsanız ya da bu ülke ile bağlantılarınızı farklı boyutlara taşıyıp da ticari ilişkiler kurmak adına bir seyahat planlıyorsanız elinizi çabuk tutup bir an önce Slovakya vize işlemleri için işlem başlatmanız gerekecek.

 Slovakya Vize İşlemleri Hangi Pasaportlar Yapar?

 Slovakya vize işlemleri hangi pasaportlar yapar konusu ile ilgili olarak fikir sahibi olarak mutlaka hangi pasaporta sahipseniz ona göre bir değerlendirme yapmanız gerektiğini zaten en başta söylemiştik. Bu noktada gerekli olan en önemli şeylerden biri Slovakya vize politikasına hangi pasaportların dâhil olduğunu gözlemlemek olacaktır. Slovakya vize işlemleri için gerekli olan şeylerin arasında geçen pasaport her zaman için umuma mahsus pasaporttur ve resmi pasaporta sahip olan turist adaylarının herhangi bir işlem yapmaksızın 6 ay içerisinde 90 gün boyunca Slovakya ülkesine giriş izni vardır.

 Üst düzey devlet görevlilerine ya da devlet memurlarına verilen resmi pasaportlar genel anlamda pek çok ülke olduğu gibi Slovakya ülkesine de rahat bir şekilde geçiş ve konaklama yapma şansı sunuyor. Ancak bu noktada vize işlemi yapması gereken bir pasaport tipinden söz etmek gerekirse bu pasaportlar her zaman için ulusal pasaportlar başlığı altında geçen umuma mahsus pasaportlardır. Ama yine de umuma mahsus pasaportunuz olsa da Slovakya ülkesine bir geçiş ve konaklama izni alabileceğiniz bazı durumların söz konusu olduğunu belirterek sizleri bu hususta biraz rahatlatalım.

 Slovakya ülkesinin pasaport tiplerine vize uygulaması yapıp yapmadığı hakkında bilgi edinmeye çalışırken bu ülkenin bir Schengen ülkesi olduğunu da her zaman için aklınızın bir köşesinde bulundurmakta fayda vardır. Neden diye soracak olursanız çünkü Schengen bölgelerine Schengen pasaportu taşıyan turist adayları son derece kolay bir şekilde giriş çıkış yapabilirler. Tabii ki bu vizenin de 90 günlük bir süresi olduğunu da unutmadan Slovakya ülkesinde geçerli olup olmadığını da kontrol etmekte fayda vardır. Çünkü bu vizelerin de süresi dolmuşsa Slovakya ülkesine giriş gibi bir durum söz konusu olmaz ve aynı zamanda daha önceden alınmış olduğu ülkeye de bir giriş çıkış yapılmamışsa Slovakya ülkesinde geçerli olmayabilir. Bütün bu detaylarla ilgili herhangi bir sorun teşkil eden durum söz konusu değilse Slovakya ülkesine umulmaması pasaportların Schengen vizesi ile 90 güne kadar giriş çıkış yaptığını söylemek mümkün olacaktır.

 Slovakya Vize Evrak Listesi

 Slovakya bize evrak listesi hakkında da sizleri çok daha fazla bekletmeden bilgi sahibi etmek üzere aşağıdaki listeyi sıralayalım.

*  Arkası beyaz fonlu 35 ve 45 ebatlarına sahip olan 2 adet biyometrik ve en az 6 ay önce çekilmiş fotoğraf

*  T.C kimlik kartının her iki yüzünün e-devlet sistemi üzerinden alınmış olan renkli tarama * fotokopileri

*  Slovakya vizesi başvuru formu ve talep dilekçesi ile ön bilgilendirme formu çıktıları

*  Slovakya vize başvuru ücretlerinin ödendiğine dair bir banka makbuzu

*  Slovakya vizesinin işlenebilmesi için geçerli olan alanlara sahip olan bir en az 6 aylık pasaport

*  Slovakya seyahatinin giderlerine yetebilecek olan bir para bulunabilen banka hesap cüzdanı dökümü

*  En az 6 aylık banka hesap giriş çıkış özetleri

*  Resmi çalışma belgelerinin dökümleri

*  Slovakya seyahat belgeleri kapsamında yer alan uçak biletleri ile otel rezervasyonları

*  Adli sicil kayıtları

 Slovakya vize işlemleri yapmak için mutlaka dosyanızda bulunması gereken bu evrakların kapalı bir zarf içerisinde Slovakya ülkesinin vize işleri birimine gönderilmesi gerekirken aynı zamanda bir takım kurallara da uygunluk sağlaması gerekir. Bütün bu kurallarla ilgili mutlaka İş Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlarından daha detaylı bilgi almanız gerekiyor.

 Slovakya Schengen Vizesi

 Slovakya Schengen vizesi almak isteyen turist adaylarını da bilgilendirmek gerekirse Slovakya ülkesinin genel olarak Schengen kuralları açısından bir değerlendirme yapıp turist adaylarını bir takım belirli kriterlere tabi tutması gerekiyor. Slovakya Schengen vizesi kuralları ile uyumluluk sağlamak amacıyla turist adaylarının belli bir gelir seviyesine sahip olduklarını kanıtlamaları son derece büyük bir önem taşır.

 Aynı zamanda Slovakya vizesi için Schengen türünde bir seçenekte bulunmak adına turist adaylarının kesinlikle herhangi bir sabıkasının olmamasına da dikkat edilmektedir. Bu noktada turist adaylarının Slovakya Schengen vizesi alarak son derece kolay bir şekilde rahatlıkla Avrupa’da pek çok ülkede dolaşabileceğini söyleyebiliriz.

 Slovakya vizesi ile ilgili olarak Schengen türünde bir seçenekte bulunacaksınız Schengen vizenizin diğer ülkelerde geçerli olması adına mutlaka ilk başta Slovakya ülkesini ziyaret etmeniz gerektiğini de her zaman için aklınızın bir köşesinde bulundurmakta fayda vardır.

 Slovakya Vize Çeşitleri Neler?

 Slovakya vize çeşitleri neler gibi bir soruyla da bu ülkeye gidecekseniz hangi vize türlerinden faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Genel anlamda çok farklı kriterler arayışında olan Slovakya Schengen vizesi yerine sadece bir tur ya da gezi amacıyla bu ülkeye gidiliyorsa turistik vize tercih edilebilir. Tabii ki de turistik vizenin de kendi içerisinde Slovakya ülkesine koymuş olduğu kurallara bağlı olarak bir belge hazırlığı söz konusu olacaktır ve turist adaylarında bir takım kriterler aranacaktır. Ancak Schengen vizesi kadar kapsamlı bir araştırma yapılmayacağı için pek çok kişi tarafından Slovakya turistik vize tercih ediliyor.

 Slovakya Başkonsolosluğu vize işleri biriminin güncel olarak vermekte olduğu diğer vize türleri ise etkinlik vizesi, konferans vizesi, öğrenci vizesi ya da transit geçiş vizesi gibi diğer pek çok vize kategorileri olacaktır. Slovakya ülkesi için hazırlamış olduğunuz vize dosyasında her bir vize çeşidinin ayrı evrak hazırlığı olacaktır.

 Slovakya Vizesi Ne Kadar?

 

 Slovakya vizesi ne kadar gibi bir soruyu mutlaka İş Vize ile görüşmeniz gerekiyor çünkü bir takım değişkenlere bağlı olarak farklı fiyatlar çıkabilir.